У селі Дуброва на Львівщині, впритул до території історико-культурного заповідника «Стільське городище», зробили насип з бетонними сходами та встановили капличку з Богородицею.
Про це повідомили на сторінці ГО «Львівське опілля».
Зазначається, що у межах пам’ятки архітектури національного значення вже два тижні ведіть будівельні роботи без дозволів від місцевої ОТГ, ані відповідальними за збереження історичної спадщини органами обласної влади.
«Такі роботи спотворюють унікальний вигляд середньовічного городища VIII-X століття. Городище – історико-культурний заповідник, пам’ятка археології національного значення. Вчора у мережі львівський активіст опублікував фото – впритул до пам’ятки вже зробили насип, бетонні сходи та встановили сакральну споруду», – йдеться в дописі організації.
Водночас, у Львівській ОДА формують комісію, яка виїде на місце найближчим часом і складе акт. Висновки обстеження будуть терміново надіслані до Міністерства культури.
Про дозволи встановити сакральну скульптуру на території заповідника ні до облдержадміністрації, ані до Міністерства культури ніхто не звертався.
«Наразі можемо говорити про несанкціоновано встановлені скульптуру, бетонні сходи та земляний насип, змонтовані в межах охоронної зони пам’ятки археології національного значення – Стільське городище. Без дозволів Міністерства культури не можна проводити жодних робіт на пам’ятках культури національного значення. І саме Мінкульт має відреагувати на порушення і визначити, як діяти далі з самовільно встановленим об’єктом. Це грубе порушення пам’яткоохоронного законодавства, тому саме поліція і прокуратура мають відреагувати», – зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.
До комісії увійдуть представники Тростянецької ОТГ, директор заповідника, археологи, правоохоронні органи.
«Тому позиція в нас одна: ми фіксуємо порушення і повідомляємо відповідні державні органи. Чи було дотримано норм законодавства, хто відповідатиме за порушення і як направити завдану шкоду, мають вирішити фахівці та правоохоронці, має відреагувати Міністерство культури та інші відповідальні органи», – наголосив Юрій Холод.
До Заповідника належать пам’ятка археології національного значення «Стільське городище» VIII–X ст., городище-святилище в урочищі «Печера» і багатошарове поселення біля с. Ілів, пам’яткa природи та історії в урочищі «Диравець», печерні комплекси природного й антропогенного походження в урочищі «Лиса» або «Чорна Гора», давні гідротехнічні споруди на р. Колодниці, різночасові курганні могильники.
Територія історико-культурного заповідника «Стільське городище» знаходиться в межах Тростянецької ОТГ.