Понеділок, 4 Березня

На території Левандівського озера проведуть реконструкцію

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Левандівське озеро по вулиці Повітряна, 2, яке в народі називали “жаба”, збираються реконструювати, після чого воно матиме кардинально інший вигляд. До роботи над проектом планують залучити фахівців різних галузей. Про це у Facebook повідомив депутат Тарас Гупало.

У вівторок, 12 травня, це остаточно погодили на робочому виїзді з чиновниками Львівської міської ради.

“Цю технічну водойму перетворимо в сучасне й комфортне місце для відпочинку. З 2012 року ми спільними зусиллями порядкували тут територією – зробили освітлення, простелили набережну, укріплювали береги, чистили дно, тощо. Проте цього мало. Настав час вирішувати питання комплексно, аби озеро набуло модерного вигляду і стало справді комфортним місцем відпочинку мешканців Левандівки та всього Львова”, – написав чиновник.

Також Тарас Гупало зазначив, що проєкт буде масштабним і тривалим.

“Застарілі бетонні береги замінимо на нові альтернативні конструкції. Площу водойми поділимо на дві частини – зону фауни, де житимуть птахи, і можна буде порибалити, а також відпочинкову зону для купання, плавання на човниках та водних ігор. Давайте “жабу” перетворимо в “принцесу”, – підсумував депутат.

Сучасний стан Левандівського озера

Нагадаємо, це озеро створили ще в радянські часи. З початком Незалежності України воно фактично було занедбаним і дотепер. Його площа – 1,9 га.

У 2012 році районна адміністрація передала озеро на баланс ЛКП “Зелений Львів”.

Близько 20 останніх років про озеро дбав також місцевий підприємець, власник ресторації поруч з водоймою. Огорожа, ліхтарі, смітники, прибирання – все він оплачував з власної кишені.

У 2017 році в управлінні екології Львівської міської ради розробили концепцію розвитку та оновлення узбережжя Левандівського озера.