Понеділок, 15 Квітня

На території дитсадка у Львові помітили лисицю

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На території дитячого садка в районі вулиці Героїв Майдану, поблизу Парку культури у Львові помітили лисицю. Вранці 20 жовтня, орієнтовно у період з 8:45 по 9:30, тварину зафіксували на камерах відеоспостереження, пише Твоє Місто.

На відео видно, як лисиця ходить на сходах будинку. За словами Ігоря Антаховича, тварина швидше за все прийшла з лісу, тим більше, що дитячий садок, де її помітили, розташований у локації поруч з двома парками – Парк культури та Стрийський парк, а звідти недалеко до Сихова та Зубри.

«У нас немає служб, які б займалися лисицями. Наше ЛКП «Лев» поки що орієнтоване тільки на собак і котів. Лисиці вважаються дикими тваринами і ними в місті ніхто не займається наразі. Хоча у Європі вже давно вони створили свої популяції та живуть у містах, час від часу ветеринарні служби їх вакцинують, відтак, там вони не становлять небезпеки для людей. Є інший шлях вакцинації, який використовують у сільському господарстві. Наприклад, в лісі розкидають приманки, які містять в собі вакцини від сказу та інших хвороб. Однак наше законодавство не дозволяє використовувати такі приманки в місті, тому що є небезпека, що хтось може їх взяти, наприклад, діти, тому це небезпечно», – пояснює Ігор Антахович.

Основна мета приходу лисиці в місто – пошук легкої їжі. Як правило, вони харчуються на смітниках, але зараз сміттєві контейнери практично усі недоступні для тварин і птахів, тому вони йдуть до людей. Тому, якщо мешканці бачать її поруч, їм не варто контактувати з твариною, а головне – не підгодовувати, тоді вона повернеться і піде далі.