П’ятниця, 24 Травня

На Сихові обіцяють облаштувати набережну біля очищеної Зубри

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Завдяки об’єднанню зусиль екологів, науковців, громади, місцевої влади та ринку «Шувар», вже у найближчій перспективі сихівчанам повернуть чисту річку Зубра і облаштують на її березі стильний громадський простір, повідомляє пресслужба ЛМР.

За словами директора ринку «Шувар» Івана Федишина, вони готові профінансувати найскладнішу частину робіт з ревіталізації Зубри – це очищення річки у тій частині, де вона протікає поблизу ринку, розширення набережної та облаштування стильного громадського простору. Але за умови комплексного та професійного підходу.

Сучасний стан річки

«Частково річка протікає біля ринку „Шувар“. Ми завжди підтримуємо та інвестуємо в проекти, спрямовані на розвиток Сихова. І зараз готові власними силами і без бюджетних коштів здійснити найбільш складну та дороговартісну частину робіт з ревіталізації Зубри», — повідомив директор ринку «Шувар» Іван Федишин.

«Саме тому ініційовано створення робочої групи з ревіталізації Зубри у Львівській міській раді. Завдання такі: зупинити потрапляння стоків у річку; напрацювати проект благоустрою набережної; унеможливити підтоплення території ринку „Шувар“ та парку Івана Павла ІІ; облаштувати громадський простір біля річки з боку вулиці Хоткевича

Концепція громадського простору річки Зубра від Urbanideas

Першу виїзну зустріч на березі Зубри провели. «Дякуємо усім учасникам робочої групи за готовність професійно та комплексно провести ревіталізацію річки. Ми усі вболіваємо, аби майбутній стильний громадський простір на березі Зубри став улюбленим місцем відпочинку сихівчан та усіх львів’ян, а Львів продемонстрував здатність відповідати статусу міста дружнього до екології. Спільними зусиллями у нас обов’язково все вийде. Тому рухаємось вперед», — повідомив Іван Федишин.

До слова, річка Зубра є другою за кількістю води після Полтви. Зубра протікає біля «Шувару» і тече через парк Івана Павла ІІ. Як відомо, колись річка Зубра була чистою, і до 1980-х років ще й наповнювала відоме тоді Сихівське озеро. Та потім озеро висохло, а річку на різних ділянках почали несанкціоновано використовувати як каналізацію. Це триває і досі. Зубра стала брудною, з відповідним дуже неприємним запахом.