На Самбірщині батьки влаштували розправу над директором школи, який є прихильником московської церкви і займався булінгом

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Іван Січаку, директору школи у Верхній Яблунці, що на Самбірщині, довелося бігати класом, втікаючи від щонайменше десятка обурених людей. Відео з таким фактом місцеві мешканці поділились у соціальних мережах. Раніше Івана Січака уже звільняли за фізичне та моральне насильство над школярами, однак, нещодавно, його поновили на посаді через суд. LMN вирішила розібратись, як Івана Січака поновили на цій посаді і чому, попри незадоволення вчителів та батьків школярів, його не звільняють з роботи.

Насамперед, що відомо про Івана Січака? Місцеві мешканці розповіли, що свого часу він був депутатом «Партії Регіонів» та прихильником московського патріархату. Кілька років він пропрацював у Турківській районній адміністрації. А пізніше став директором Верхньояблунського закладу загальної середньої освіти І-III ступенів.

Однак, мешканці Верхньої Яблуньки були цим незадоволені. Тому, минулого року навесні на спільних зборах вони прийняли рішення про звільнення з Верхньояблунської школи І-ІІІ ступенів директора та вчителів. Мешканців обурювало те, що попри російське вторгнення директор та його сім’я продовжували відвідувати богослужіння у храмах УПЦ московського патріархату. Йшлося також і про булінг з боку директора.

Відтак, торік у жовтні Турківський районний суд прийняв рішення про звільнення Січака з посади директора школи через фізичне та моральне насильство над дітьми. У матеріалах справи йшлось про щонайменше 3 випадки булінгу школярів.

Але уже в червні цього року Іван Січак поновився на посаді за рішенням Турківського районного суду. Більше того, суд зобов’язав відділ освіти, культури, туризму, молоді та спорту Боринської селищної ради виплатити йому 6 тисяч гривень компенсації за незаконне відсторонення, 387,3 тисяч гривень невиплаченої зарплати та ще 6 тисяч гривень моральної шкоди, тобто, майже 400 тисяч гривень.

З початком нового навчального року в школі знову розгорівся скандал. Так, на відео, опублікованому у соціальних мережах видно, як Іван Січак втікав від обурених людей.

Пізніше з’явилось ще одне відео, на якому, ймовірно, мешканці с. Верхня Яблунька розповіли, що майже 2 місяці вчителі не ходили на роботу, їм не виплачували заробітну плату, але їх змусили у добровільно-примусовому порядку заповнювати шкільні журнали, незважаючи на те, що діти не ходили до навчального закладу.

Ці слова у коментарі LMN підтвердила мешканка села Верхня Яблунька пані Галина:

«Люди вже скільки писали заяв, а вони лише пропадають, тому нікого не можуть вигнати. Він (Іван Січак) виграв суд і сказав, що він не піде з посади, а люди ще будуть на колінах в нього просити пробачення. Як він сказав, його вибирали не люди, а держава і його ніхто не вижене. На перше вересня не було ані католицького священника, ні нашого православного. Люди кажуть, що не заспокоються, поки його не звільнять».

За її словами, нещодавно до школи приїжджали один із заступників голови Боринської селищної ради Михайла Шкітака та начальниця відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Оксана Манюх. Проте, вони нічого не вирішили, але обіцяли приїхати ще раз.

Крім того, нам стало відомо, що у школі, працюють родичі Івана Січака – доньки та сестра, які вочевидь на його стороні. Більше того, за словами місцевої мешканки, Іван Січак почав залякувати своїх працівників звільненням, якщо ті не будуть його підтримувати. 8 вчителів, які виступили проти, він таки планує звільнити із посад.

Водночас, обурені люди перестали пускати своїх дітей до школи, адже хочуть, аби Івана Січака звільнили із посади директора школи. Та й самі школярі не хочуть ходити до навчального закладу, зважаючи на релігійні погляди Січака.

За словами старости села, до школи приїжджали представники відділу освіти ОТГ, але це не врегулювало конфлікт. Ініціативна група батьків продовжить наполягати на своїх вимогах.

Іншою претензією громади села до директора є те, що він є парафіянином УПЦ МП і активним прихильником проросійських наративів. У травні 2022 року жителі села вийшли на мітинг з вимогою звільнити Івана Січака, бо він нібито пропагував ідеї «руского міра», та звинувачували його у навмисному підпалі церкви, коли її пропонували передати ПЦУ. Водночас за даними YouControl, Іван Січак є співзасновником організації «Релігійна громада УПЦ КП с. Верхня Яблунька Турківського району».

Від 1 вересня більшість учнів школи Верхньої Яблуньки не ходять на заняття через те, що директор поновився на посаді. Із 290 учнів школу відвідує близько 15, які прихильні до нього.