Понеділок, 4 Березня

На Росії визнали небезпечним Світовий конгрес українців

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Генпрокуратура Росії визнала небажаною діяльність міжнародної неурядової організації “Світовий конгрес українців” (Ukrainian World Congress).

Про це повідомляють російські ЗМІ, пише Прямий.

“Встановлено, що діяльність цієї організації становить загрозу основам конституційного ладу і безпеки Російської Федерації”, – йдеться в повідомленні на сайті відомства.

Дані про прийняте рішення Генпрокуратура направила до Мін’юсту Росії, щоб це відомство могло внести організацію до відповідного переліку.

Закон про небажані організації був підписаний президентом Володимиром Путіним в травні 2015 року. Згідно з документом робота таких організацій на території Росії забороняється.

При внесенні в список небажаних організацій, опублікований на сайті Мін’юсту, заморожуються фінансові рахунки організацій, а дочірні відділення закриваються.

Якщо така організація продовжить свою роботу після заборони, її можуть оштрафувати на суму до 100 тис. руб., а її керівники навіть можуть понести кримінальне покарання (до 500 тис. руб. штрафу, до п’яти років примусових робіт, до восьми років позбавлення волі) . Штрафів також можуть піддати банки, які співпрацюють з такими НКО. Небажаним організаціям також забороняється проводити публічні заходи (від семінарів до мітингів), зберігати і поширювати свої матеріали, в тому числі через засоби масової інформації.

“Світовий конгрес Українців” був створений під назвою The World Congress of Free Ukrainians в 1967 році прихильниками Андрія Мельника – одного з творців забороненої в Росії Організації українських націоналістів.

Зараз “Всесвітній конгрес Українців” являє собою об’єднання українських діаспор в різних країнах, штаб-квартира організації розташована в Торонто (Канада). Сучасну назву організація отримала в 1993 році.