Неділя, 26 Травня

На росії пригрозили збивати комерційні західні супутники, які використовують для допомоги Україні. США відреагували

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Представник Міністерства закордонних справ росії Константін Воронцов заявив, що росія може розглядати як свої законні цілі західні комерційні супутники, якщо їх використовують для допомоги Україні у війні, пише Європейська правда.

Воронцов є заступником директора департаменту з нерозповсюдження й контролю озброєння МЗС рф, його заява пролунала на засіданні першого комітету Генасамблеї ООН.

Він назвав “небезпечною тенденцією” використання США та іншими країнами Заходу “компонентів цивільної інфраструктури у космосі, у тому числі комерційної, у збройних конфліктах …. що особливо проявилося під час подій в Україні”.

“Квазіцивільна інфраструктура може стати законною ціллю для удару у відповідь. Через дії Заходу виникають невиправдані ризики для мирної діяльності у космосі та численних соціально-економічних процесів на землі, від яких залежить добробут людей, передусім у країнах що розвиваються”, – заявив Воронцов.

Координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі в четвер заявив, що американські сили дадуть відповідь у разі атаки на будь-яку американську інфраструктуру, зокрема й супутники.

Кірбі не уточнив, якою буде відповідь США, але додав, що росія, згідно з публічно доступною інформацією, намагається оволодіти протисупутниковими технологіями.

Як відомо, для України надзвичайно важливу роль відіграє система супутникового зв’язку Starlink від компанії SpaceX.

Крім того, на зібрані українцями кошти – які початково збирали на придбання трьох “Байрактарів” – купили доступ до інформації з угруповання супутників фінської компанії ICEYE більш ніж на рік, а також повний доступ до одного із супутників до закінчення терміну його функціональності на орбіті.