Субота, 25 Березня

На росії колона будівельної техніки погрожувала знести польський меморіал в Катині

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Техніка їхала з прапорами рф та зображенням кремлівської “свастики” у вигляді літери z.

У Смоленській області рф колона будівельної техніки під’їхала до Катинського меморіалу, де поховані польські воїни — жертви розстрілів під час Другої світової війни. Бульдозери погрозливо підняли ковші біля пам’ятного знаку, пише ТСН.

Як повідомляє російське видання “Подъем”, організатори заявили, що цей “автопробіг” – це відповідь на знесення меморіалу радянським воїнам у Польщі, але пообіцяли не чіпати споруду в Катині.

Техніка їхала з прапорами рф та зображенням літери “z”.

Місцеві ЗМІ повідомляють, що організатором виступила будівельна фірма ТОВ “Будіндустрія” та “громадські діячі”. В уряді регіону заявили, що влада до акції не причетна, а люди “просто висловили свою думку”. Водночас в “Будіндустрії” виданню сказали, що свою техніку на пробіг не надсилали.

Пізніше на пробіг відреагував помічник президента hосії та голова російської делегації на переговорах з Україною Володимир Мединський.

“Виявилося, справді виїжджала чиясь будівельна техніка до меморіалу. Та ще й під нашими прапорами. З якою б зневагою ми не ставилися до нинішньої польської влади, яка зносить пам’ятники воїнам-визволителям, самі ми — з мертвими не воюємо”, – сказав він.