На ремонт доріг у чотирьох областях Карпатського регіону дадуть понад 2 мільярди

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На ремонт доріг Карпатського регіону скерують понад 2 мільярди гривень.

Про це в Івано-Франківську на спільному виїзному засіданні комітетів Верховної Ради України “Розвиток транспортної інфраструктури Карпатського регіону України як ключова умова його соціально-економічного зростання” заявив керівник державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Цього року на ремонт доріг державного значення з бюджету України скерують 18 мільярдів гривень. Зокрема, 2 млрд 124 млн гривень будуть скеровані на ремонт доріг у чотирьох областях Карпатського регіону”, – сказав Новак.

Він зауважив, що в Івано-Франківську область на ремонт державних доріг скерують 356 мільйонів гривень, у Закарпатську область – 446 мільйонів гривень, у Чернівецьку область – 507 мільйонів гривень і у Львівську – 815 мільйонів гривень.

Славомір Новак зауважив, що більше мільярда гривень карпатські регіони отримають на ремонт доріг місцевого значення.

Окрім цих коштів, на ремонт доріг Карпатського регіону скерують кредитні кошти від урядів Польщі та Угорщини. Переважно, завдяки цим коштам проведуть розбудову дорожньої інфраструктури прикордонних областей.

За польський кредит у сумі 68 мільйонів євро планують капітально відремонтувати 144 кілометри доріг до кордону з Польщею. Роботи планують розпочати цього року.

У межах кредиту Угорщини у сумі 50 мільйонів євро відремонтують закарпатські дороги.

Новак зауважив, що з угорською стороною є певні непорозуміння, а тому тривають перемовини щодо реалізації цього фінансування.

Як повідомляв Укрінформ, голова Львівської ОДА Олег Синютка на спільному виїзному засіданні комітетів Верховної Ради України “Розвиток транспортної інфраструктури Карпатського регіону України як ключова умова його соціально-економічного зростання” в Івано-Франківську заявив, на території Львівської області є більше двох тисяч доріг і відремонтовано лише 16%, а в гірських районах необхідно відремонтувати більше 1 700 кілометрів доріг. Серед найгірших за станом він назвав дороги Турка – Східниця, Самбір – Борислав.

Ситуацію з мостами Синютка назвав «ще більш катастрофічною». За його словами, у Львівській області з 693 мостів лише 50 у задовільному стані.

Як писало раніше Твоє Місто, 5 березня в ЛОР було визначено перелік об’єктів, які фінансуватимуться за рахунок коштів обласного та державного бюджету. Про це повідомив депутат ЛОР Андрій Дума на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, в першу чергу ремонтуватимуться дороги комунальної власності. На них виділено 180 млн грн на дороги державного та місцевого значення. Також 72 млн грн у рівних частинах розділено між районами області.

Окрім того, 583 млн грн з державного бюджету буде витрачено на утримання доріг та на поточні ремонти міжрайонних доріг – 200 та 383 млн грн відповідно.