На Прикарпатті струснув вдруге за добу землетрус

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На Івано-Франківщині у Долинському районі за добу 1 червня сталися два землетруси. Попри те, що магнітуда була невисокою, жителі окремих місцевих сіл сильно відчули поштовхи у своїх домівках.

Про другий землетрус на Прикарпатті за добу повідомили на сайті Головного центру спеціального контролю Державного космічного агентства України.

Перші поштовхи зафіксували о 7:22. Джерело землетрусу розташовувалося у районі міста Долина, що в Івано-Франківської області. Почався землетрус на глибині 2 кілометри. Найближче село, біля якого відбулися поштовхи – Якубів.

Землетрус могли відчувати люди всередині приміщення, а особливо на верхніх поверхах. Як зазначають сейсмологи, він не ніс загрози для населення. Його магнітуда за шкалою Ріхтера сягала 3,2.

Другий землетрус зафіксували через понад 12 годин – ввечері о 21:05. Ці поштовхи були дещо слабшими і сягали за шкалою Ріхтера 2,7 балів. Цього разу джерело поштовхів трохи змістилося на захід у напрямку села Тростянець.

Жителі міста Долина Івано-Франківської області та прилеглих сіл розповіли, як це було та що вони відчули.

“Це орієнтовно була 7 година ранку. Ми живемо на виїзді з міста, де приватний сектор, і біля наших будинків проходить траса “Івано-Франківськ-Стрий”. І от завжди, коли їде вантажна машина, є легенька вібрація на вікнах, а цього разу я подумала, що вантажна машина заїхала просто у наше вікно. Ну це буквально було 2-3 секунди. Дуже сильне було тремтіння і ліжко трясло, і посуд у серванті”, – розповіла Христина.

Дівчина із села, що біля Долини, порівняла землетрус з вибухом газу. “Я подумала, що на кухні вибухнув газ, такий був поштовх і звук. У нас і двері самі відчинилися. Це було декілька секунд. Я потім дізналася, що магнітуда землетрусу була усього 2-3 бали, але я не думала, що це так сильно”, – сказала Юліана.

“Поралась на дворі, годувала свою господарку. Дуже гавкали собаки навколишні. Зайшла до хати, і тут задзвеніли дуже банки, які стояли на полиці згори. І дуже такий дзвін був, і гул. А потім відбувся сам поштовх. Він тривав секунд 5 не більше”, – розповіла мешканка села Солуків пані Оксана.

Своєю чергою користувачі Facebook у спільноті “Долина:LIVE” також ділилися своїми враженнями:

  • Оля Фізер-Саламаха: “Це дійсно було щось. У нас дома склянки повністю затряслися”.
  • Тетяна Надіївська: “У Княжолуці теж було відчутно”.
  • Олена Курбакова: “В 7.33 в Долині. Два поштовхи”.
  • Галина Стефанишина-Леськів: “Відчули. Шибки в серванті задзвеніли”.
  • Діана Попадинець Яворів: “У нас було дуже сильно відчутно…Сидимо відходимо від шоку і страху”.
  • Михайло Пилипів: “Я відчув файно. О 07:25 були сильні 3 (три) потужні коливання, в серванті склянка, посуд сильно задзвеніли”.