Понеділок, 4 Березня

На президентських виборах у Білорусі за Лукашенка проголосували майже 80% – екзит-поли

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

За даними національного екзит-полу, на виборах президента Республіки Білорусь, 9 серпня, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували 79,7% виборців. Водночас за його головну суперницю Світлану Тихановську лише 6,8%.

Про це ідеться в даних національного екзит-полу, на які посилаються державне агентство БЕЛТА і Радіо Свобода.

Екзит-пол проводився молодіжною лабораторією соціологічних досліджень РСОО “БКМО” на замовлення національного представництва Міждержавної телерадіокомпанії “Мир” в Республіці Білорусь.

Кандидати продемонстрували наступні результати: Олександр Лукашенко набирає 79,7%, Світлана Тихановська 6,8%, Анна Канопацька 2,3%, Андрій Дмитрієв 1,1%, Сергій Черечень 0,9%. Проти всіх, за даними екзит-полу, проголосували 9,2% виборців.

За даними ЦВК Білорусі, в п’яти регіонах у Лукашенка 82% голосів на дільницях у лікарнях. В армії за нього проголосували 93,7%.

Разом з тим, як повідомляє Радіо Свобода з посиланням на організаторів екзит-полу на закордонних дільницях, 71% виборців проголосували за Тихановську.

Зазначається, що опитування проводилося на 18 виборчих дільницях за межами Білорусі.

За попередніми даними, у Світлани Тихановської на цих виборчих дільницях 71,28%, 14,73% відмовились відповісти, за Олександра Лукашенка – 10,09%, проти всіх 2,28%, за інших кандидатів – близько 0,5%.

Опитування проводилося на 320 дільницях по всій країні. Інтерв’юери пропонували виборцям, які проголосували, пройти анонімне опитування. Ставилося запитання про те, за кого респондент віддав свій голос. Відповіли на запитання 67,6%, відмовилися від відповіді 32,4%. Всього було опитано 12 340 осіб. Вибірка – багатоступенева, комбінована.

Згодом білоруські ЗМІ повідомили, що у низці міст країни силовики затримали людей, які після завершення голосування залишилися біля виборчих дільниць.