Неділя, 21 Квітня

На місці Монументу Слави пропонують встановити колесо огляду

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Накрити скляним ковпаком, перенести до музею чи змінити певні елементи, – думки щодо Монументу Слави на вул. Стрийській розділилися. У Ратуші створили робочу групу, яка має розглянути всі варіанти. Зокрема і демонтаж. Однак, кажуть, це коштуватиме громаді Львова не один мільйон гривень. Про це пише Zaxid.net.

«Його зірвати там якимось тросом, молотками не вдасться, можна пооббивати скульптурні групи, пооббивати гранітні плити, але там є просто тонни залізобетону і цей залізобетон демонтувати дуже і дуже складно», – пояснив головний архітектор міста Юліан Чаплінський.

Збирають у місті пропозиції і стосовно того, що робити із площею, на якій стоїть пам’ятник. До прикладу, є ідея збільшити територію парку або ж розширити проїжджу частину. Мовляв, роздоріжжя не є зручним і тут би було доречно облаштувати кільце.

Монумент слави на Стрийській в радянські часи

Керівництво Парку культури вболіває за те, аби пам’ятник розібрали. І вже знають, що поставити на його місці.

«Я вважаю, що у Львові вже давно пора поміняти колесо огляду, бо в нас є 26 м, а в Лондоні 110 м, – розповів директор парку, Олександр Молодий. – Окрім того, це справді найкраще місце. Це говорять усі. Ми запрошували спеціалістів, які ставлять атракціони і вони визначили, що у Львові є два місця, де можна встановити колесо огляду: оглядовий майданчик біля Високого Замку та тут, де стоїть Монумент Слави».

Кожна ідея, звичайно, ще потребує кошторису та врахування юридичних аспектів. Місто вже звернулось до експертів, аби ті визначили культурну цінність пам’ятника. Комунальники ж дослідять його аварійність.

«Наступне засідання комісії відбудеться після отримання висновків, які ми скерували в різні інституції, після отримання актів, кошторисів, скільки кожне рішення може коштувати. Тому що наступного разу ми маємо розглядати конкретні рішення, з конкретними фактами, з конкретною візуалізацією, з конкретною логістикою», – пояснив голова робочої групи, заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

Нагадаємо, 2 червня невідомі облили червоною фарбою Монумент Слави. І це сталося вже не вперше, через що там встановили камери спостереження. А суперечки довкола радянського монументу тривають уже не перший рік.