На місці фонтану «Кульбаба» у Львові з’явиться сухий фонтан

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На місці фонтану «Кульбаба», що на площі Галицькій у Львові, облаштують сухий фонтан. Про це у коментарі Tvoemisto.tv повідомив заступник голови Галицької районної адміністрації Роман Гавчак.

«Уже розпочали підготовчі роботи: фонтан обгородили. Їх виконує приватне підприємство “Патронат”. Загалом реконструкція триватиме п’ять місяців», – розповів Роман Гавчак.

Сухий фонтан облаштують за аналогією до того, що на площі Митній. Додамо, що «Кульбабу» планували реконструювати ще торік. Тоді його вартість мала становити 1,5 млн грн. Однак Галицька райадміністрація провела тендер лише цього року, тож вартість робіт становитиме 3,5 млн грн.

Торік у Галицькому районі відновили роботу двох фонтанів: «Криниця з левами», що не працював понад 70 років, та «Водолій», що не працював понад 20 років.

Нагадаємо, у Львові на площі перед Оперним театром також буде облаштовано сухий фонтан. Управління архітектури та урбаністики ЛМР зараз працює над корегуванням проекту спорудження нового фонтану і проходженням експертиз.

Довідка

У 1880 році на площі Галицькій, де зараз стоїть фонтан «Кульбаба», з’явилась криниця з фонтаном та скульптурою героїні однойменної балади поета Адама Міцкевича – Світезянки (німфа озера Світязь) авторства польського скульптора Тадеуша Блотніцького (1858-1928). Скульптуру він створив на замовлення львівського магістрату. Світезянка безслідно щезла з площі приблизно у 1950 році.

Замість німфи криницю прикрасили скульптурою хлопчика, автор якої невідомий. Схожу скульптуру дослідники знайшли на Личаківському цвинтарі на могилі юнака, який трагічно загинув. Орієнтовно у 1970 році цю скульптуру демонтували, а за кілька років тут встановили абстрактну композицію «Кульбаба» роботи львівського художника Олега Микити.