На Липинського згодом відновлять смугу для громадського транспорту

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На вулиці Липинського у травні ліквідували окрему смугу для громадського транспорту, бо проїзд для приватних автомобілів був ускладнений. Це зробили у зв’язку з тим, що закрили на реконструкцію вулицю Богдана Хмельницького і значно збільшився потік машин. Тож смугу планують повернути знову, після завершення реконструкції. Про це інформує Суспільне.

За словами керівника міського управління транспорту Ореста Олеськіва, зараз загалом в місті є 15 кілометрів смуг для громадського транспорту.

“Наскільки ми моніторили по смузі на проспекті Чорновола, то вартість таких робіт складає близько 20 тисяч гривень – це нанесення розмітки і встановлення дорожніх знаків. Там є більше 3 кілометрів дороги. Завдяки цим заходам на різних ділянках вдалося прискорити, якщо ми говоримо про проспект Чорновола, то рух громадського транспорту на цій ділянці пришвидшився більше ніж на 5 хвилин“, – каже Орест Олеськів.

Як зазначив мер Львова, смуги громадського транспорту дали свій ефект, і людям, які їдуть у громадському транспорті, надається перевага. Тому місто активно працює над закупівлею нових трамваїв, тролейбусів, автобусів, а також електробусів.

“В автобусі планово, не в час карантину, може їхати 100 людей. Скільки машин має замінити цей автобус? Приблизно 80. То що має бути в пріоритеті — 80 машин чи 1 автобус?

Так, є проблема на вул. Липинського. Тому наша міська комісії з безпеки дорожнього руху спробує цю ситуацію вирішити. А в цілому, смуги громадського транспорту дали свій ефект. Люди, які їдуть в громадському транспорті, мають перевагу. Така ж перевага рішенням Кабміну буде надана таксі.

Ми також активно будемо розвивати велодоріжки. Адже у світі, в Європі люди в місті їздять громадським транспортом. А машини для того, щоб поїхати за місто.

Тому ми зараз закуповуємо нові трамваї, тролейбуси, автобуси. Плануємо на наступний рік вийти з необхідною кількістю громадського транспорту, і тоді потреба користуватися машино в межах міста відпаде. Зараз також ми говорило з приватними перевізниками про закупівлю 100 електробусів, і шукаємо компенсаторні механізми для них.

Тому навіщо їхати в заторах приватним авто, якщо швидко можна буде заїхати на роботу трамваєм чи тролейбусом. І до цього ми маємо бути готові”, — повідомив мер Львова Андрій Садовий.

Водії та пасажири автобусів підтримують рішення, а приватних авто – ні

Водій Микола керує машиною понад 10 років і каже, що він проти окремих смуг для громадського транспорту.

“Вони трошки корки створюють. Без смуг громадського транспорту, було набагато легше і краще керувати без них”, – каже Микола Кудільчак.

Водії маршруток вважають, смуга необхідна, щоб вони встигали їхати за графіком.

“Смуги залишати потрібно, бо не будемо встигати по графіку. Буде маса машин і не об’їдеш нікуди”, – каже водій маршрутки Ярослав Зінків.

До слова, з 1 липня в Україні запустять нові функції системи фотофіксації порушень: контроль за проїзд перехресть на червоне світло і контроль за їздою по смузі для громадського транспорту.