Неділя, 24 Вересня

На Липинського скасують смуги для громадського транспорту

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Міський голова Львова Андрій Садовий в ефірі «Львівської хвилі» повідомив, що смуги для громадського транспорту на вулиці Липинського будуть скасовані.

Міська комісія з безпеки дорожнього руху має врегулювати ситуацію із заторами на вул. Липинського, де облаштовано смугу громадського транспорту.

Як зазначив Садовий, смуги громадського транспорту дали свій ефект, і людям, які їдуть у громадському транспорті, надається перевага. Тому місто активно працює над закупівлею нових трамваїв, тролейбусів, автобусів, а також електробусів.

“В автобусі планово, не в час карантину, може їхати 100 людей. Скільки машин має замінити цей автобус? Приблизно 80. То що має бути в пріоритеті — 80 машин чи 1 автобус?

Так, є проблема на вул. Липинського. Тому наша міська комісії з безпеки дорожнього руху спробує цю ситуацію вирішити. А в цілому, смуги громадського транспорту дали свій ефект. Люди, які їдуть в громадському транспорті, мають перевагу. Така ж перевага рішенням Кабміну буде надана таксі.

Ми також активно будемо розвивати велодоріжки. Адже у світі, в Європі люди в місті їздять громадським транспортом. А машини для того, щоб поїхати за місто.

Тому ми зараз закуповуємо нові трамваї, тролейбуси, автобуси. Плануємо на наступний рік вийти з необхідною кількістю громадського транспорту, і тоді потреба користуватися машино в межах міста відпаде.

Зараз також ми говорило з приватними перевізниками про закупівлю 100 електробусів, і шукаємо компенсаторні механізми для них.

Тому навіщо їхати в заторах приватним авто, якщо швидко можна буде заїхати на роботу трамваєм чи тролейбусом. І до цього ми маємо бути готові”, — повідомив мер Львова Андрій Садовий.