П’ятниця, 17 Вересня

На Личаківській біля храму створять новий громадський простір

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У конкурсі на Громадський бюджет 2020 переміг проект, що передбачав облаштування біля храму Покрови Пресвятої Богородиці повноцінного громадського простору. Проект наразі потребує коригування, оскільки у ньому не було враховане облаштування зупинки громадського транспорту неподалік.

Однак, як наголосив міський голова Львова Андрій Садовий, це не завадить реалізації проекту. Також біля церкви планують облаштувати об’єкти соціальної інфраструктури.

Теперішня площа перед храмом. Фото: city-adm.lviv.ua

Передбачається, що площа буде засіяна травою, оновлена зеленими насадженнями і квітниками, облаштована прогулянковою доріжкою, смітниками, лавками та вуличними меблями.

Тут буде простір для різних культурно-мистецьких заходів, зокрема: вуличний кінотеатр, концерти, і театралізовані дійства.

«У радянські часи на місці Церкви Покрови стояв танк. Танка немає, але танкодром трішки залишився, тому ми хочемо спільно з громадою зробити хороший громадський простір, аби люди, які живуть в навколишніх будинках, чи люди, які приходять до церкви, могли вийти та посидіти тут, отримавши насолоду від естетики. Тут навіть під час Літургії люди можуть бути на вулиці. Така опція для церкви тут має бути передбачена.

Виникла проблема, пов’язана із тим, що неподалік має бути зупинка громадсько транспорту, тому ми цей проект трошки підкорегуємо та проведемо окрему зустріч в Інституті Містопроект, однак це не зашкодить реалізації цього проекту.

Сьогодні з’явилась ще одна цікава думка. Є приміщення, які церква зараз не використовує, вона має намір виконувати там певну соціальну функцію. Ми би хотіли цю частину території запроектувати таким чином, щоб була синергія. Аби дійсно можна було створити там або соціальне кафе, або ж щось інше. Тому цей проект буде розширений, місто його дофінансує. У результаті, зробимо більше добра”, — зазначив мер Львова.

Зазначимо, Олег Котис, співавтор проекту Громадського бюджету, запропонував відкоригувати проект. Мер доручив спільно з фахівцями вивчити це питання, але з врахуванням питань безпеки.

«Треба оперативно реалізовувати цей проект. Коли храм буде освітлений, — це буде окраса цього мікрорайону. Ми тим самим робимо наші об’єкти привабливими. Тут можна навіть такий туристичний маршрут розпрацювати», — додав міський голова Львова.

Також, за словами голови Личаківської РА Івана Лозинського, вже є готовий проект щодо освітлення церкви та дзвіниці.

«Цей проект, що переміг, подавався не перший рік. Торік він подавався як великий проект, але забракло голосів. Тоді вартість була понад 3 млн грн. Тоді проект подали як малий (599 тис. грн). Ідея облаштування цієї площі справді потрібна», — розповів Юрій Лукашевський, начальник управління «Секретаріат ради».

Також під час зустрічі обговорили соціальні проекти та розвиток соціальної інфраструктури біля храму.

«Стадіон та спортивний зал біля храму — це теж важливі речі, які треба зробити», — акцентував міський голова.

Share.