Четвер, 13 Червня

На Львівщину на постійне перебування привезли мощі первоапостолів Петра і Павла

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У суботу, 22 серпня 2020 року, у катедральному соборі Сокальсько-Жовківської єпархії відбулось принесення мощів св. первоверх. апп. Петра і Павла, покровителів храму, на постійне перебування. Про це повідомила пресслужба церкви.

Перед входом до храму настоятель о. Ярослав Кащук із братством зустрічали мощі святих апостолів, які привіз із вічного міста Риму владика Іриней Білик, канонік Папської базиліки Санта Марія Маджоре.

У цей день богослужіння очолив високопреосвященний владика Ігор Возьняк, архиєпископ і митрополит Львівський, у співслужінні правлячого архиєрея Сокальсько-Жовківського владики Михаїла Колтуна та каноніка базиліки Санта Марія Маджоре в Римі владики Іринея Білика.

Митрополит Ігор у своєму слові зазначив, що колись людей оздoровляла тінь, яка падала від апостолів на людей, а тут ми маємо частину мощей. Приступаймо до них з вірою і просімо зцілeння.

Владика Іриней сказав, що з приємністю прибув, щоб передати довгоочікувані мощі апп. Петра і Павла:

«Так, як в частиці Святих Тайн присутній Христос, так і в частиці мощей присутній святий. Коли вшановуємо мощі, можемо отримати багато Божих ласк, бо вони випромінюють божественну рaдіацію. Петро і Павло перші працювали у проповіді Ісуса Христа. Їхнє життя — це заклик до місіонерства. Папа Франциск говорить, що життя апостолів не було безхмарним, бо апостол Петро зрікся Христа, а апостол Павло переслідував першу спільноту християн.

Вони є свідками прощення, адже у Господі знайшли любов, значно більшу за їхнє падіння. Зі святої Сповіді знаходимо шлях до навернення. Будьмо їхніми послідовниками у самопoжеpтві, відданості, проповідуванні та утвердженні Христового Царства. Щоб ми були активними свідками віри, правди та переможної любові, як і наші воїни на сході України, що готові голови покласти за волю нашої Батьківщини».

Владика Михаїл подякував владиці Іринею, що передання мощей є офіційним актом, який проголошений на всю Церкву.