На території Львівської області збудують ще три модульні містечка для внутрішньо переміщених осіб. Їх зведуть за донорські кошти міжнародних організацій та іноземних компаній. Одне з таких містечок, що вміщуватиме 1000 людей, з’явиться поблизу Стрия. Про це у коментарі Tvoemisto.tv повідомив начальник управління регіонального розвитку Львівської ОВА Вадим Табакера.
«У Стрию вже понад 8 000 переселенців, тож громада одна з перших виявила бажання збудувати модульне містечко. Вже є донор – благодійна організація Help Ukraine, яка фінансує повністю закупівлю цього модульного містечка на 1000 осіб з розвиненою інфраструктурою. Це – комфортабельні будинки з пристойними умовами, де тривалий час зможуть проживати сім’ї з дітьми. Згідно з нормами ООН, на одну особу розраховують площу не менше 6,5 кв м. Проєкт також передбачає створення громадського простору в містечку», – пояснює він.
Модульне містечко розташовуватиметься поблизу Стрия. Такі будиночки вміщуватимуть облаштовану для проживання кімнату та кухню, душову кабіну тощо. Крім того, зі слів чиновника, модульне містечко неподалік підприємств, дозволить внутрішньо переміщеним людям зручно добиратися на роботу.
«Поруч є підприємство, яке має проєктну потужність на 12 тисяч працівників, тоді як сьогодні завантажено лише на 4 тисячі. Є запит компанії розширювати виробництво та надавати охочим нові робочі місця. Фактично, в Стрийській громаді вже декілька підприємств заявили про готовність запропонувати роботу», – додає Вадим Табакера.
Із його слів, обираючи локацію для будівництва модульного містечка, враховували побажання місцевих мешканців, наявність комунальної та соціальної інфраструктури, можливість підведення комунікацій, також можливість інтеграції внутрішньо переміщених осіб в громаду.
Дещо менше модульне містечко облаштують у селі Бортятин Судововишнянської громади. У ньому зможуть розселити близько 300 осіб, в основному планують надати прихисток жінкам з дітьми.
Також таке планують збудувати у Добротвірській громаді. Його реалізують турецькі компанії, які є виробниками цих містечок. Вадим Табакера зауважує, що візуально такі містечка можуть виглядати привабливими та комфортними. У Добротворі планують облаштувати містечко на 60 осіб. До слова, турецькі компанії, які реалізують таку ініціативу, зараз працюють в Німеччині, де зводять аналогічне житло для українськи переселенців, які туди виїхали.
Загалом будівництво модульного житла триває від 45 днів до двох місяців. Це швидке рішення, що дозволяє створити хороші умови для людей, які втратили свої домівки внаслідок бойових дій. Натомість зведення традиційних житлових будинків займає від пів року і більше. На Львівщині втілення таких проєктів також розробляють. Зокрема, є вже напрацьовані компаніями проєкти для будівництва 70 котеджів на 500 осіб. Наразі триває пошук донорів, які зможуть допомогти фінансово.
Додамо, що в області визначили 95 земельних ділянок, які підходять для будівництва житла для переселенців. Із них 20 ділянок є добре пристосованими, тобто на ділянці або поруч є водоввідведення, газо- та електропостачання, наявні під’їзні шляхи, також поруч розташована соціальна інфраструктура.