Середа, 29 Листопада

На Львівщині завершують ремонт колишньої поліклініки, де тепер житимуть переселенці

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На цей проєкт не витратили жодної копійки з обласного чи місцевого бюджетів.

У Самборі завершують проєкт перетворення громадського будинку на простір для проживання понад 100 внутрішньо переміщених осіб. Це приміщення колишньої поліклініки, яке багато років не використовували. Будинок має три поверхи та майже 800 кв.м. Про це повідомляє пресслужба ОДА.

Реконструкцію запланували відповідно до Меморандуму про співпрацю між Львівською ОВА, Мальтійською службою допомоги та Самбірською міською радою.

Тут повністю замінили інженерні мережі, замінили вікна на енергозберігаючі, відремонтували покрівлю, облаштували кімнати, утеплили фасад, облаштували пожежну сигналізацію та систему мовленнєвої системи оповіщення про пожежу, блискавкозахист, відеоспостереження загальних зон, є Wi-Fi-мережа.

Загальна кошторисна вартість будівництва становить майже 23 мільйони гривень. Кошти зібрали небайдужі німці та передали Мальтійській службі допомоги.

«Від початку повномасштабної війни свій новий дім саме на Львівщині знайшли близько 600 тисяч вимушених переселенців. Ще близько 2 мільйонів – перетнули кордон з іншими країни через нашу область. З 24 лютого Львівщина усі свої сили спрямувала на те, щоб допомогти усім, хто цього потребує. Цим проєктом з Мальтійською службою допомоги ми демонструємо, що люди, які опинились у складних життєвих обставинах, можуть отримати та отримують гідні умови проживання й підтримку з боку громад та області. Зазначу, що фінансування капітального ремонту будівлі у Самборі взяла на себе Мальтійська служба допомоги, за що ми щиро вдячні. Закликаємо інші міжнародні організації, фонди долучатись до реалізації спільних проєктів, адже це вагомий вклад у нашу спільну перемогу», – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Зазначимо, кімнати у будівлі повністю обладнані ліжками, матрацами, шафами, тумбочками для проживання ВПО, а на кожному поверсі передбачені їдальні, душі, санвузли.

Зараз там завершують налаштування та пусконалагоджувальні роботи інженерних мереж, і вже невдовзі Самбірська міська рада зможе заселити сюди переселенців. А у майбутньому цю будівлю будуть використовувати як готель для юних спортсменів.

«Всього лиш за пів року нам вдалось відремонтувати приміщення для комфортного проживання ВПО. Це було нелегко, адже ми працювали навіть у період відключення електроенергії. Місцеві жителі знають, що це приміщення роками не функціонувало, а зараз від колишньої будівлі залишились лише стіни. Тут повністю замінили дах, вікна, підлогу. Все – для комфортного проживання людей. Переконаний, що це не останній наш проєкт на Самбірщині», – розповів директор Мальтійської служби допомоги в Україні Павло Тітко.

До слова, в Самбірській міській громаді станом на зараз проживають близько 3700 ВПО, з них понад 1000 – діти.