Вівторок, 21 Травня

На Львівщині забудували два озера, тепер підтоплює цілий мікрорайон

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Дублянах під Львовом люди поскаржились на підтоплення підвалів в одному з мікрорайонів, виявилось що там забудували два озера

Про це повідомив заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач, пише Еспресо.Захід.

“Були дві водойми, а стали багатоповерхівки. У Дублянах розслідуємо ледь не детективну історію, – повідомив він на своїй сторінці у фейсбук. – Розпочалося все з того, що у департамент міської агломерації почали звертатися дублянці із мікрорайону Малиняк -1 в Дублянах. Мовляв, їхні підвали підтоплює. А в зеленій зоні по сусідству взагалі катастрофа – води стільки, що багаторічні дерева не витримують, їхнє коріння підгниває і вони починають нищитись і падати. Як з’ясувалось, тут же, поруч, вже не один рік триває будівництво багатоповерхівок”.

За словами Зубача, вони організували виїзд на місце та зібрали мешканців, забудовників, Офіс громади та фахівців з двох департаментів – містобудування та міської агломерації, представників університету, які відповідальні за зелену зону.

“Розмова була жвавою. Мешканці стверджували, що непродумана забудова призвела до підтоплень, бо вони підняли дорогу і не збудували дощового водовідведення. Забудовники ж у відповідь заявляли, що то мешканці спускають каналізацію на дерева. Одним словом, покази різнилися, – каже чиновник. – Врешті ми дійшли до головного питання: куди поділось озеро. Саме так. Те, яке колись збирало всю дощову воду та поверхневі води, а тому і підвали залишались сухими, і дерева зі скверу не стояли у воді”.

Як виявилось, на цьому місці свого часу були дві водойми – одна більша, одна менша. Як доказ Любомир Зубач наводить чотири супутникові знімки. У березні 2005 року – Gooale показує дві водойми. У серпні 2009 року менша водойма зникає, на її місці насипаний ґрунт, більша водойма ще є. У березні 2020 р.на місці меншої водойми проглядаються чи-то нагромадження будматеріалів, чи то якісь споруди, а велика водойма візуально зменшилася. А уже в вересні 2020 р. велика водойма зникає, на її місці з’являється котлован.

“Якщо ви не довіряєте гуглу, тоді звернемося до інших документів. Згідно із проєктом формування території Дублянської міської ради, затвердженим рішенням Жовківської районної ради у 90-х роках, там було наявне озеро 0,2 га. А вище від нього – ще й дамба позначена. 0,2 га – це, друзі, не якась калюжка і не мокляк…”