На Львівщині виявили нелегальний склад гуманітарної допомоги

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Бюро економічної безпеки у Львівській області виявило складські приміщення площею 1600 кв. м, заповнені товарами гуманітарної допомоги невстановленого походження. Про це повідомляє пресслужба БЕБ.

“Детективи Територіального управління БЕБ у Львівській області виявили складські приміщення, площею 1600 кв. м, заповнені товарами гуманітарної допомоги невстановленого походження”, – йдеться в повідомленні.

Товар виявлено в нежитловому приміщенні у п’ятницю, 21 квітня.

Зазначається, що детективи БЕБ отримали дозвіл суду на обшук приміщення, відтак слідчі дії тривають вже четверту добу. Працівники БЕБ описують виявлений товар, класифікують його, встановлюють походження. З поміж виявлених товарів: харчові продукти, дитячі товари, постільна білизна, ковдри, засоби гігієни, побутова хімія, одяг – всього близько тисячі піддонів.


Детективи БЕБ встановлюють коло осіб, задіяних у ввезені та складуванні гуманітарної допомоги. Адже щоб завезти цей вантаж знадобилося приблизно 60 вантажівок-фур та такі переміщення не могли залишитися непомітними.

Тільки консервів знайдено орієнтовно 74 тонни на 20 млн грн. Остаточний підрахунок всіх товарів ще не закінчено.

У Львівській обласній військовій адміністрації вважають, що товар потрібно передати цивільним, які постраждали від війни, та військовим.

«Ті масштаби, про які ми говоримо, дійсно шокують. Суспільство повинно невідкладно знати про це. Якщо слідство встановить, що ці товари є саме гуманітарними вантажами, то в умовах воєнного стану, це не про економіку. Це відверте мародерство. Виявлення складу – це один із перших реальних результатів роботи аналізу ризиків економічної безпеки», – розповів перший заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Андрій Годик.