Середа, 22 Травня

На Львівщині водій відмовився проходити ваговий контроль і висипав щебінь на дорогу

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

В селі Гамаліївка на трасі Київ-Чоп водій вантажівки відмовився від проходження вагового контролю, після чого висипав щебінь на проїжджу частину дороги. Про це повідомляє Служба автомобільних доріг у Львівській області у Facebook.

“Сьогодні на автомобільній дорозі М-06 Київ – Чоп у селі Гамаліївка трапилася неприємна ситуація, коли водій вантажного транспортного засобу, з метою уникнення відповідальності, відмовився від проходження габаритно-вагового контролю і висипав вантаж (щебінь) на проїжджу частину дороги” – йдеться в повідомленні.

Зокрема, інспектори Укртрансбезпеки склали протокол за порушення порядку провадження господарської діяльності, що передбачає відповідальність від 17 до 34 тисяч гривень, а також за відмову від проходження габаритно-вагового контролю, яким передбачено штрaфні сaнкції в розмірі від 1,7 до 3,4 тис. гривень.

Інспектори патрульної поліції склали протокол за статтею 139 КУпАП (пошкодження шляхів, залізничних переїздів, інших шляхових споруд та технічних засобів регулювання дорожнього руху, створення перешкод для руху та невжиття необхідних заходів для їх усунення), відповідно до якої передбачено штраф 340 грн.

Крім цього, перевізник забезпечив та оплатив послуги екскаватора і додатковий вантажний автомобіль для усунення наслідків порушення.

До слова, зараз в Україні почали масово штрафувати далекобійників. У період з 14 по 20 вересня через перевантаження було зафіксовано 445 порушень габаритно-вагових параметрів. Всього інспектори Укртрансбезпеки спільно з співробітниками Нацполіції перевірили понад 26 тисяч фур на предмет порушень.

Сума санкції залежить від того, наскільки вага більше норми. Так, якщо вага більше на 5-10%, – штраф 8500 грн, на 10-20% більше – 17 000 грн, понад 20% – 34 000 грн.