Четвер, 2 Травня

На Львівщині відкрили притулок для жінок, які постраждали від домашнього насильства

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Тут одночасно у семи облаштованих кімнатах зможуть тимчасово проживати до 22 осіб, зокрема діти.

Сьогодні, 5 січня, у Глинянській громаді дали старт роботі притулку «Покрови Пресвятої Богородиці» – для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, а також осіб, які постраждали від протиправної діяльності торгівлею людьми.

Прихисток створили на базі відреконструйованої одноповерхової будівлі, де раніше була поліклініка. Профінансувала роботи з реконструкції та облаштування притулку американська письменниця, філантропка, телеведуча та бізнесменка Мітці Пердью через благодійний фонд «Сієнтія Юкрейн». Вартість робіт – 8,6 млн грн. Проєкт реалізували у співпраці з Львівською РВА, Глинянською міською радою та благодійниками.

«Це вже четвертий подібний заклад, який відкрили у Львівській області за минулі два роки. Величезне дякую благодійникам, завдяки яким це стало можливим. До слова, пані Пердью навіть продала свою каблучку, яку їй подарував чоловік, щоб допомогти жінкам і дітям в Україні. Дякую поліції, яка працює над превенцією такого роду злочинів. І ті, хто їх здійснює, будуть нести покарання. Дякую захисникам і захисницям за те, що вони виборюють і відривають нас від «руского міра», слоганом якого є «б’є – значить любить». Ми – інші й інше ставлення маємо впроваджувати кожен у своїх громадах. Я б хотів, щоб у цьому притулку було якомога менше людей, а суспільство було менш агресивним і більше поважало один одного, наше завдання – цьому всіляко сприяти», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Як поінформували правоохоронці, лише за 5 днів нового року до Нацполіції у Львівській області скерували понад 100 заяв про домашнє насильство. Відтак проблема залишається актуальною.

У відреконструйований притулок можуть звернутись дівчата та жінки, які постраждали від домашнього насильства.

«Дуже важливо, що жінки можуть звернутись по допомогу, і знатимуть, що вони не залишились наодинці зі своєю бідою. Притулок – це місце насамперед безпеки, затишку та комфорту. Ми завжди наголошуємо, що важливо не замовчувати проблему, а звертатись по допомогу якомога швидше», – зазначила завідувачка притулку Галина Ганачівська.

Тут одночасно у семи облаштованих кімнатах зможуть тимчасово проживати до 22 осіб, зокрема діти. Є ліжечка для немовлят, а також кімната, облаштована згідно з інклюзивними вимогами.

У прихистку жінка може перебувати до 3 місяців. З нею працюватиме фахівець із соціальної роботи, а також психолог та юрист при потребі. Завдання – вивести особу чи сім’ю із кризової ситуації, в якій вона опинилася.

Довідково

На Львівщині працює 7 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства (Львів – 3 бригади (одна за кошти місцевого бюджету – 2 за кошти UNFPA), Дрогобич (UNFPA), Червоноград (UNFPA), Стрий (UNFPA) та обласна мобільна бригада при притулку).

– 5 поліцейських мобільних груп реагування на випадки домашнього насильства (2 – у Львові, по 1 в Дрогобичі, Червонограді, Стрию).

– Для тимчасового надання притулку постраждалим від домашнього насильства передбачені: відділення з надання притулку постраждалим від домашнього насильства Центру соціально-психологічної допомоги у Львівській області (22 ліжко-місця), Притулок для жінок та дітей, які постраждали від домашнього та/або насильства за ознакою статі Моршинського територіального центру (24 ліжко-місця), Дрогобицький денний центр соціально-психологічної допомоги з кризовою кімнатою особам, які постраждали від домашнього насильства (6 ліжко-місць), Новороздільський денний центр соціально-психологічної допомоги з кризовою кімнатою особам, які постраждали від домашнього насильства (12 ліжко-місць), Стрийський денний центр з кризовою кімнатою (4 ліжко-місця), Червоноградський денний центр з кризовою кімнатою (4 ліжко-місця), Соціальний готель Львівської міської ради (20 ліжко-місць), притулки громадської організації «Центр «Жіночі перспективи» (20 ліжко-місць) та відділення для жінок благодійного фонду «Назарет» (20 місць).

– За підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення з липня 2022 року у Львові діє кар’єрний хаб «ВОНА», який пропонує постраждалим безкоштовні професійні курси з професійними наборами, працевлаштування, консультації карєрних радниць, зокрема щодо написання резюме, грантрайтингу, а також при хабі працює психологиня.

– З липня 2021 року у Львівській області діє Кризова кімната, дружня до дитини, яка знаходиться на базі ЛОДКЛ «Охматдит». У приміщенні є дві суміжні кімнати. Одна з них – терапевтичний зал, в якому з дитиною працює психолог, фахівці з педіатрії, дитячої гінекології, психіатрії та педагогіки. Інша кімната – це робоче приміщення, кімната спостереження для працівників поліції та інших спеціалістів, звідки спостерігають за поведінкою дітей, оскільки приміщення обладнане камерами, а самі зони перегороджені спеціальним склом позавізуального спостереження.

– З 5 серпня 2022 року на базі Львівського палацу мистецтв функціонує Центр допомоги врятованим, який створений з ініціативи Віце-прем’єр-міністерки Ольги Стефанішиної за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення. Постраждалі можуть отримати там психологічну, юридичну підтримку та соціальний супровід.

– З вересня за підтримки UNFPA на Львівщині при Львівському обласному клінічному перинатальному центрі функціонує медична мобільна клініка, яка виїжджає в громади та безкоштовно надає послуги: огляди гінеколога, ультразвукова діагностика, електрокардіографія, забір аналізів, швидкісне тестування, огляди сімейного лікаря.

– В грудні 2022 року у Львові розпочав свою роботу Безпечний простір для жінок та дівчат за підтримки UNFPA, а з березня 2023 року – у Стрию. Це дружнє середовище для жінок та дівчат, творча майстерня, осередок розвитку та підтримки. На базі Простору працює психолог та соціальний працівник. Проводяться майстер-класи, тренінги, зустрічі з фахівцями у галузі медицини, косметології, бізнесу тощо. Також жінки безкоштовно відвідують спортивні заняття, курси, відбуваються перегляди фільмів та функціонує книжковий клуб.

– У січні 2023 року у Городку Львівського району за підтримки UNFPA запрацювала консультативна служба для осіб, які постраждали від домашнього насильства, в грудні 2023 року така служба запрацювала у Жовкві.