На Львівщині у перинатальному центрі виявили 8 випадків рідкісної хвороби у дітей

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

За період роботи регіонального центру неонатального скринінгу на базі Львівського обласного клінічного перинатального центру з 17 жовтня 2022 року виявлено 8 випадків спинально-м’язової атрофії (СМА). Про це повідомили у пресслужбі ЛОДА, передає Твоє Місто.

Регіональний центр неонатального скринінгу на базі Львівського обласного клінічного перинатального центру проводить розширений скринінг новонароджених на 21 генетичну патологію. Тут обстежують немовлят з 7 областей України.

Розширений генетичний скринінг дозволяє виявити захворювання ще на доклінічній стадії, тобто, до появи перших симптомів. І відповідно вчасно розпочати лікування або корекцію. Держава забезпечує безкоштовний генетичний скринінг для всіх новонароджених.

Загалом в Україні неонатальний скринінг проводиться виключно після надання батьками письмової згоди. Якщо згоди немає, дослідження не проводиться.

При підозрі на наявність генетичної патології батьків з дитиною запросять на повторний тест – так званий ретест. Це відбудеться до місяця часу після народження, в середньому через 2-3 тижні.

Якщо результат обстеження не повідомляється, значить жодне з 21 генетичних захворювань не виявлено.