Вівторок, 27 Лютого

На Львівщині судитимуть шістьох інспекторів митного поста “Городок”: що відомо

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На Львівщині судитимуть шістьох інспекторів митного поста “Городок”. За даними слідчих Державного бюро розслідувань, попри скасування “нульового розмитнення” вони дозволили ввезти за цією схемою 41 авто.

Як повідомили у пресслужбі ДБР, посадовці Львівської митниці незаконно звільняли від сплати мита ввезені з-за кордону машини вже після скасування Верховною Радою рішення про “нульове розмитнення”, пише Суспільне.

“У документах вони проставляли дату оформлення до 1 липня 2022 року, хоча автомобілі ввозились значно пізніше. За цією схемою в Україну потрапив 41 автомобіль, через що бюджет недоотримав майже 5 млн гривень”, — йдеться у повідомленні.

До суду вже направили обвинувальні акти щодо трьох посадовців. Вони звільнили від сплати мита перевізників 15 авто. І таким чином завдали бюджету збитків на понад 1,5 млн гривень. Матеріали справи щодо ще трьох митників будуть направлені до суду після ознайомлення стороною захисту.

Усіх шістьох інспекторів звинувачують у зловживанні службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки. Їм загрожує реальний термін — до шести років ув’язнення.

Автомобілі, які намагалися ввезти без сплати мита, арештували для відшкодування збитків. Також один з обвинувачених добровільно відшкодував майже 200 тисяч гривень збитків.