Вівторок, 27 Лютого

На Львівщині скасували обов’язкові медогляди для учнів та вчителів на час карантину

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На Львівщині у зв’язку з пандемією коронавірус на час карантину не вимагатимуть проведення обов’язкових профілактичних медоглядів для працівників освіти та школярів.

Про це повідомляє ZAXID.NET.

Відтак, з вересня діти зможуть піти до школи без довідок про медогляд, який раніше проходили перед початком навчального року.

«Ми не зобов’язуємо зараз батьків іти в поліклініки і брати довідки, тому що ми знаємо, що ми на даний час є у помаранчевій зоні і не хочемо наражати на небезпеку ні дітей, ані батьків», – пояснила начальниця управління освіти Львівської міськради Зоряна Довганик.

За словами начальниці управління освіти Львівської міськради, батькам, чиї діти вперше йдуть до школи або в садочок, буде достатньо принести довідку довільної форми від сімейного лікаря, який вже має попередню інформацію про дитину і знає, чи може вона відвідувати заклад освіти.

Аналогічні рішення щодо шкільних медоглядів приймають і в районах області. Так відділ освіти Городоцької РДА скерував лист керівникам закладів освіти про те, що «працівники та діти мають право відвідувати заклади освіти без проходження медичних оглядів до закінчення карантину».

Директор департаменту освіти і науки ЛОДА Олег Паска пояснив ZAXID.NET, що є постанова уряду від 22 квітня 2020 року, яка дозволяє педагогам працювати без проходження профілактичного медичного огляду у період карантину та протягом 30 днів після його закінчення. Щодо школярів – залишається чинним наказ Міносвіти про проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів, у якому не вказано, що медогляд має бути пройдений до 1 вересня.

«Ми б хотіли наголосити на тому, що діти йдуть до школи і можуть походити медичні огляди протягом року, тобто ми можемо почекати і до завершення карантину. Не може ніхто вимагати таких довідок про обов’язкове проходження медогляду», – пояснив Олег Паска.

Водночас, у ЛОДА сподіваються на додаткове роз’яснення уряду з цього приводу.

Як повідомлялося, з 1 серпня державна комісія ТЕБ і НС встановила у Львові та Пустомитівському, Миколаївському і Перемишлянському районах помаранчевий рівень епідемічної безпеки через значне поширення коронавірусу, у Жовківському, Яворівському та Кам’янка-Бузькому районах – жовтий, на решті території – зелений.