Понеділок, 24 Червня

На Львівщині рекордно зросли надходження від податків на нерухомість

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У цьому році жителі Львівської області мають сплатити у 2,7 рази більше податків з нерухомості, аніж торік. З чим це пов’язано. Про це “Еспресо.Захід” повідомили у Головному управління ДПС у Львівській області.

Цього року жителі Львівщини мають сплатити 645,1 млн грн податку з нерухомості. Це на 412 млн грн, або на 273% більше, аніж у 2022 році. Загалом ГУ ДПС у Львівській у цьому році сформувало 237,2 тис. податкових повідомлень-рішень про сплату податків.

“Є кілька вагомих причин зростання нарахувань податку на нерухомість на Львівщині. Основна це збільшення кількості об’єктів, які оподатковані в цьому році внаслідок імпортування даних Державної реєстраційної служби до баз даних податкового органу, – пояснюють у податковій. – Завдяки співпраці з Державною реєстраційною службою вдалося збільшити кількість об’єктів на 55 586, яким нараховано податкове зобов’язання зі сплати податку на нерухоме майно”.

Простіше кажучи, податківці отримали дані з Держреєстрів про усе нерухоме майно, що зареєстроване на території області.

При цьому на значну кількість об’єктів, які не були оподатковані у попередні роки, проведено нарахування за останні три роки.

У листопаді Укрпошта завершила розсилання повідомлень-рішень про нарахування податку на нерухоме майно. Загалом за 11 місяців 2023 року жителі Львівщини сплатили 358 млн грн податку за нерухомість. Це на 231%, або на 203 млн грн більше, ніж торік. Однак це на 287 мільйонів менше, аніж нараховано.

Власникам нерухомості, яким нарахували податок, але вони його не сплатили, (зокрема, через неотримання листа) нараховуватимуть податковий борг, а у перспективі може навіть дійти до арешту майна, особливо, якщо йдеться про значні суми боргу.