Неділя, 23 Червня

На Львівщині пропонують приватизувати будівлі колишніх магазинів через онлайн-аукціон

Бібрська міська рада виставила на державний онлайн-аукціон для приватизації нежитлову будівлю колишнього магазину в селі Шпильчина. Торги відбудуться у державній електронній системі Прозорро.Продажі 10 липня.

Будівля, яку пропонують приватизувати, розташована на вулиці Залісся, 7 у с. Шпильчина, Львівського району. Колишній магазин має площу 128 квадратних метрів. Стартова ціна – 666 тис. грн. У цьому ж селі, на вулиці Львівська, 41 є ще один об’єкт, доступний для приватизації. Це ще одна нежитлова будівля, загальною площею понад 72 квадратні метри, а початкова ціна – 400,8 тис. грн. Усі охочі позмагатися за обʼєкти можуть подавати заявки на участь через акредитовані в системі Прозорро.Продажі майданчики до 9 липня.

Мала приватизація державного та комунального майна відповідно до законодавства проходить через державні е-аукціони Прозорро.Продажі. Малій приватизації підлягають обʼєкти – нерухомість, підприємства та інші обʼєкти, вартість яких не перевищує 250 млн грн.

Приватизація державного майна через електронну торгову систему Прозорро.Продажі допомагає під час війни заробляти гроші до державної казни. А кошти від приватизації комунальної власності наповнюють місцеві бюджети. До прикладу, за час проведення онлайн-аукціонів з малої приватизації, Львівська міська рада заробила мільярд гривень.

Взяти участь в е-аукціонах може кожен, хто має на це визначене законодавством право. І приватизувати за ринковими цінами унікальну нерухомість, яку виставляє тільки держава або громада. 

Щоби приватизувати об’єкт державної або комунальної власності потрібно:

  •  зареєструватися на одному з майданчиків, акредитованих у електронній торговій системі Прозорро.Продажі;
  •  підготувати необхідний пакет документів;
  •  подати заявку на участь і запропонувати свою ціну; 
  •  оплатити гарантійний (20% від стартової ціни лота) і реєстраційний (1340 грн) внески.

Для  переможця аукціону гарантійний внесок зараховується в рахунок оплати за актив, ціна продажу якого визначається на електронних торгах.

Після перевірки документів переможця та формування відповідного протоколу, майбутній власник протягом 20 робочих днів сплачує на рахунок органу приватизації ціну продажу об’єкта, після чого підписує договір купівлі-продажу. Перераховані гроші надійдуть до державного або місцевого бюджету.

Для держави та органів місцевого самоврядування, приватизація – це можливість збільшити надходження до бюджетів і залучити інвестиції. А для сформованого бізнесу чи підприємців-початківців – реальний шанс втілити у життя свою бізнес-ідею. За оновленнями на ринку об’єктів приватизації можна стежити у телеграм-каналі ФДМУ та на сторінці Прозорро.Продажі у Facebook.

*Цю статтю створено за підтримки американського народу для проєкту “Діяльність у рамках реформи державних підприємств України” (SOERA), який фінансує Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Погляди авторів, висловлені у цих публікаціях не обов’язково відображають погляди Агентства США, проєкту “Діяльність у рамках реформи державних підприємств України” (SOERA) або уряду.