Середа, 22 Травня

На Львівщині прокуратура повернула громаді землю, роздану сільським головою родичам

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Червоноградська окружна прокуратура через суд повернула у комунальну власність Червоноградської міської територіальної громади земельну ділянку площею 0,3 га, що екс-сільський голова, підробивши документи, віддав знайомим напередодні припинення своїх повноважень у листопаді 2020 року. За оцінкою прокуратури, вартість землі становить близько одного мільйона гривень, інформує Zaxid.net.

Як розповіли ZAXID.NET у прес-службі Львівської обласної прокуратури, загалом суд постановив повернути із приватної у комунальну власність три ділянки загальною площею близько 0,8 га. Два рішення суду щодо ділянок в селі Борятин (площею 0,189 га і 0,3 га), що раніше входило до складу Острівської сільради Сокальського району Львівщини, вже набули законної сили у червні, одне – про земельну ділянку в селі Острів (площею 0,3 га) – ухвалене на початку червня і набуде сили впродовж місяця.

Також у суді на розгляді перебувають ще три позови Червоноградської окружної прокуратури про витребування із приватної власності незаконно відчужених тим же сільським головою земельних ділянок.

Із даних єдиного державного реєстру судових рішень випливає, що ідеться про земельні ділянки, відчужені екс-головою Острівської сільської ради Іваном Дидаком, який напередодні ліквідації сільради і створення територіальної громади підробив рішення сесії і роздав землю в селах Острів і Борятин родичам і друзям.

Так, у судовому рішенні про витребування із приватної власності двох земельних ділянок у селі Борятин зазначено, що 5 листопада 2020 року засідання сесії, на якому депутати буцімто проголосували за виділення землі, не відбувалося. Також про це ідеться в свідченнях депутатів колишньої Острівської сільради. Аналогічне стверджується і в рішенні про витребування землі в селі Острів. Суд вважає рішення про виділення землі підробленим.

Як повідомляв ZAXID.NET, у липні 2021 року екс-голові Острівської сільради Івану Дидаку оголосили про підозру у незаконному відчуженні землі. У вересні суд дав дозвіл на вилучення у його помешканні документів, що стосувалися рішень колишньої Острівської сільради.

Досудове розслідування у цій справі кілька разів продовжували. Вироку екс-голові Острівської сільради Іванові Дидаку поки немає.