Понеділок, 11 Грудня

На Львівщині почали виявляти коронавірус у стічних водах

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На Львівщині розпочали виявляти коронавірусну інфекцію у стічних водах. Таку методику перевірки вже відпрацювали у США та Євросоюзі. Пілотний проєкт стартував відразу у кількох областях України, в тому числі у Львівській.

Про це повідомив відділ контролю на залізничному транспорті ДУ «Львівський ОЦКПХ МОЗ», пише Твоє Місто

Дотепер захворюваність на Covid-19 в Україні визначали за результатами лабораторних досліджень методом ПЛР або швидких тестів у людей, які мають симптоми застуди. Проте чимало людей хворіють на коронавірус у легкій формі або безсимптомно, тому не звертаються по медичну допомогу, але все одно сприяють поширенню інфекції.

Зазначається, що тестування стічних вод на наявність Covid-19 дозволить прогнозувати ситуацію з поширенням вірусу на декілька тижнів заздалегідь. Пілотний проєкт реалізують у чотирьох регіонах – Львівській, Чернівецькій, Дніпропетровській та Кіровоградській областях.

Нагадаємо, за минулий тиждень, з 26 вересня по 2 жовтня, у Львівській області лабораторії провели 7 201 дослідження та зафіксували 2499 підтверджених випадків інфікування коронавірусом. 18 захворілих померли від ускладнень, спричинених Covid-19.