Неділя, 26 Травня

На Львівщині переселенці на фермі зводять екобудинки з конопель

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На Львівщині, у селі Горішнє, вимушені переселенці викупили закинуту ферму та створили екологічне виробництво, під час якого зводять будинки з конопель. Про це повідомляє Суспільне.

Будівництво здійснююють українці на чолі з директором громадської організації Go friends, який переїхав на Львівщину з Києва на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Організація викупила закинуту ферму та територію довкола й почала її відновлювати.

“Ми знайшли цю ферму, почали частково викупляти. Посадили картоплю більше гектара, зібрали 7 тонн картоплі. Влітку тут працювало близько 15 переселенців і люди, які не мають робочих місць” – розповів директор.Євген Моїсеєв.

За кілька місяців на фермі з’явився не лише город, а й тварини. Зараз там є поголів’я корів, кіз, овець та свиней. Концепція екоферми полягає в тому, що переселенці тут не лише працюватимуть і забезпечуватимуть себе продуктами, а й житимуть. Вони самі для себе зводять житло, розраховане на сотню людей.

“Ця будівля — екобудинок з коноплі. Конопля змішується з вапном і глиняний такий укріплювач. Тут є 30 кімнат. Це стовідсотковий екобудинок, він дуже теплий. У кожної сім’ї буде свій санвузол та туалет”, — каже директор громадської організації Go friends Євген Моїсеєв.

Олександр разом з дружиною та дитиною виїхав з Донеччини навесні. Зараз чоловік працює на будівництві. Каже, що раніше такого досвіду не мав, адже працював у гіпермаркеті.

“За день до того, ну ми ще не думали виїжджати, то були вибухи. Метрів 500 від нас підірвали школу. Після цього ми вирішили таки їхати. Сподіваємося повернутися назад, додому хочеться. А там, як вийде вже. А тут будували, я допомагав роботи покрівлю. З дерева робили перекриття”, — каже переселенець з Краматорська Олександр Стрючков.

Зараз переселенці спільно розбудовують фермерське господарство. На території є декілька озер, які вже зарибили. З часом планують облаштувати відпочинкову зону.