На Львівщині незаконно приватизували злітну смугу

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Прокуратура оголосила про підозру колишньому державному реєстратору у несанкціонованій зміні інформації, що призвело до фактичної незаконної приватизації злітної смуги аеродрому одного з сіл Львівського району.

Про це повідомляє пресслужба Львівської обласної прокуратури.

“За даними слідства, підозрюваний, будучи державним реєстратором, за відсутності відповідних правовстановлюючих документів вніс до Державного реєстру речових прав зміни щодо права власності на об’єкт нерухомого майна. Таким чином він незаконно зареєстрував право приватної власності на злітну смугу за третіми особами”, – йдеться в повідомленні.

Як наслідок, з державної комунальної власності фактично вибув колишній аеродром, що знаходиться в одному із сіл Львівського району.

Йдеться про колишній 400-метровий аеродром у селі Туринка Жовківської міської громади балансовою вартістю 109 000 грн, який зараз має статус асфальтного майданчика.

Місцева сільська рада з якоїсь причини не зареєструвала право власності на злітну смугу, що дозволило у 2019 році вивести її у приватну власність.


Зараз її намагаються повернути на баланс Жовківської міської ради, яка стала правонаступником сільради внаслідок адміністративно-територіальної реформи.

На аеродром наклали арешт, а державному реєстратору, який вніс зміни щодо права власності на нього, повідомили про підозру за ч. 1 ст. 362 КК України (несанкціонована зміна інформації, яка оброблюється в автоматизованих системах).

На незаконно приватизований об’єкт суд наклав арешт.