Середа, 22 Травня

На Львівщині медсестра вдруге заразилася коронавірусом

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львівській області медсестра вдруге інфікувалася коронавірусом. Випадок трапився в амбулаторії села Добростани Яворівського району. Про це повідомляє Укрінформ.

«Перший раз позитивний ПЛР-тест виявили 18 травня, хвороба протікала в легкій формі, я була вдома на самоізоляції. Знову здала аналіз 1 червня, результат вчергове підтвердився, а 22 червня вже отримала негативний результат. Відтак, легко подолавши недугу, вийшла на роботу і була впевнена, що вдруге інфікуватися неможливо. Але на початку вересня я втратила нюх, піднялася температура, були всі ознаки COVID-19, здала новий аналіз, і він знову був позитивний», — розповіла медсестра Ольга Тицейко.

Вдруге перебіг хвороби для медсестри став значно складнішим — вона скаржилася на високу температуру, кашель. Зараз Тицейко лікується вдома, лікарі кажуть, що вона вдруге інфікувалася через зниження імунітету.

Головний епідеміолог Львівщини Наталія Тімко повідомила, що це не поодинокий випадок інфікування коронавірусом вдруге. На жаль, статистики таких хворих немає. Але як зазначає лікар, вона особисто знає чотирьох осіб, в яких повторно спостерігалися як клінічні прояви коронавірусу, так і підтверджені ПЛР-аналізом.

Повторні випадки інфікування спостерігаються не лише в Україні, але й за кордоном. Думки вчених розділилися, адже вважається, що коли людина перехворіє, клітинний імунітет включається і не дає інфікуватися вдруге. «Але ті випадки, що ми відмічали, зокрема троє людей зі Львова, – це люди не просто мали підтверджений ПЛР-тест, а розгорнуту клініку, з запаленням легень і пневмонією. Чому це відбувається, важко сказати, наука над цим працює», – зазначила Тімко.

На Львівщині підтверджено 18793 випадки інфікування коронавірусом, з них 527 — летальні. За вчорашню добу лабораторні центри провели 1895 ПЛР-тестів. Відтак, 275 — позитивні. Серед них львів`ян — 119.