Субота, 20 Квітня

На Львівщині кількість безробітних зросла у 2,5 рази

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У першому півріччі 2020 року когорту безробітних на Львівщині поповнили 37,2 тис. жителів області, це вдвічі більше порівняно з відповідним періодом 2019 року.

Про це повідомив директор Львівського ОЦЗ Василь Барилюк.

«Зростання обсягів реєстрації безробітних зафіксовано в усіх містах і районах області, зокрема на Дрогобиччині, у Моршині, Трускавці та Бориславі число безробітних збільшилося у 4 рази, у Стебнику, Львові, Новому Роздолі, Новояворівську, Червонограді, Стрийському, Городоцькому та Кам’янка-Бузькому районах – втричі», – заявив керівник обласної служби зайнятості.

Загалом за сприяння філій та центрів зайнятості упродовж восьми місяців поточного року в області шукали роботу та отримували відповідні послуги з метою працевлаштування 51,1 тис. безробітних, що на 58,8% більше, ніж було в аналогічному періоді минулого року.

За директор Львівського ОЦЗ Барилюка, незважаючи на карантинні обмеження, активними програмами сприяння зайнятості у січні-серпні поточного року охоплено 14,3 тис. безробітних, тобто кожного третього клієнта. Із них 9,8 тис. осіб забезпечено місцем праці, 0,9 тис. залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру, 3,6 тис. проходили професійне навчання, перенавчання або підвищення кваліфікації. До слова, 1,0 тис. безробітних здобували новий фах або удосконалювали рівень професійної компетенції на базі Львівського центру професійно-технічної освіти ДСЗ.

Станом на 01.09.2020 року в області налічувалося 30,2 тис. офіційно зареєстрованих безробітних, що в 2,5 рази більше, аніж торік. Із них 58,4% складали жінки, 36,1% – молодь віком до 35 років, 30,0% – жителі сільської місцевості. На кожне вільне робоче місце претендувало 6 осіб.

На початку вересня в області налічувалося 4698 вільних робочих місць і вакантних посад, у тому числі 2860 – для робітників, 1530 – для службовців, 308 – для тих, хто не має професії та спеціальної підготовки.

Найбільше в області бракує кваліфікованих робітників з інструментом (30% вакансій), професіоналів та працівників сфери торгівлі та послуг ( по 16% відповідно), а найменший попит спостерігається на кваліфікованих робітників сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства (0,4%), а також технічних службовців (2,6%).

Середній розмір заробітної плати у вакансіях становив 7,4 тис. грн.