На Львівщині капітально ремонтують одну з найгірших доріг області

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

За кредитною програмою Польського уряду розпочато на автомобільній дорозі Т-14-20 Яворів – Грушів. 19,5 км дороги відремонтують коштом кредиту польського уряду у розмірі майже 7 млн євро. Завершення усі роботи планують у 2021 році. Ось-ось розпочнуть також й капітальний ремонт дороги Т-14-03 Немирів – Грушів.

Наразі роботи тривають на ділянці Яворів – Нагачів. На об’єкті ремонтні роботи проводять кількома бригадами одночасно. На ділянці проведення ремонтних робіт організовано реверсний рух транспорту.

Тут влаштовують основу із щебенево-піщаної суміші, нижній шар асфальтобетонного дорожнього покриття та бортовий камінь в межах населених пунктів. Крім цього, проводимо ремонт мостового переходу через річку Ретичів.

Капітальний ремонт автомобільної дороги Т-14-20 Яворів-Грушів передбачає розширення земляного полотна та проїжджої частини відповідно до нормативних вимог, влаштування водовідведення та заміну існуючих залізобетонних труб, а також конструктивні шари асфальтобетонного дорожнього покриття з попереднім посиленням основи. Крім цього, проект передбачає влаштування тротуарів та освітлення в межах населених пунктів, зупинки громадського транспорту та заходи для безпеки дорожнього руху.

Відремонтована дорога відповідатиме параметрам IV категорії. Переможцями тендерів стали дві компанії – польські, що є вимогою польської сторони, яка надавала кредит. Дорогу Яворів – Грушів (6,8 млн євро) ремонтує компанія DROG-BUD Spolka z ograniczona odpowiedzialnoscia, а дорогу Грушів-Немирів за 3,5 млн євро ремонтуватиме UNIBEP S.A.

Колишнє покриття

Дорогу Яворів – Грушів ремонтують в рамках реалізації Програми «Розбудова прикордонної дорожньої інфраструктури на підходах до пунктів пропуску на українсько-польському кордоні». Метою даного інвестиційного проєкту є покращення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг для сприяння розвитку соціально-економічних зв’язків з країнами ЄС та прискорення соціально-економічного розвитку як держави в цілому так і Львівської області.

Окрім дороги Яворів – Грушів, ремонтуватимуть також дороги:

  • Т-14-18 Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий км 0+000 – км 46+435,
  •  Т-14-01 КПП «Смільниця» – Старий Самбір км0+000 – км 29+960,
  • Т-14-04 Червоноград – Рава-Руська км 3+137 – км 56+307.

Станом на сьогодні, на капітальний ремонт цих доріг розроблені проектні документації, по яких вже у вересні очікуємо позитивні висновки експертизи.

Share.