Вівторок, 28 Травня

На Львівщині із серпня переселенців почнуть виселяти зі шкіл у гуртожитки

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На початку серпня внутрішньо переміщених осіб, які тимчасово оселилися у школах переселятимуть з навчальних закладів у гуртожитки, повідомляє Дрогобицька міська рада, пише Твоє Місто.

За період повномасштабної війни і станом на початок червня, Дрогобич надав прихисток понад 20 тисячам внутрішньо переміщеним особам. За словами керівниці Дрогобицького міського центру соціальних служб Оксани Матчишин, у ліцеях та гімназіях Дрогобича мешкає 1 300 осіб, у приватному секторі – майже 8 900 внутрішньо переміщених осіб.

«Завдання перед навчальними установами міста в літню пору стоїть в підготовці до старту нового навчального року. Звісно, що школи не висиляють внутрішньо переміщених осіб, однак ми напрацьовуємо алгоритм щодо переселення сімей ВПО із гімназій та ліцеїв у інші, більш пристосовані приміщення. На ділі все виглядає так – тільки звільняються місця в гуртожитках – ми одразу переселяємо туди сім’ї, які найбільше потребують покращених умов проживання та є з маленькими дітьми», – каже Оксана Матчишин.

Щоб вирішити питання переселення внутрішньо переміщених осіб з навчальних установ міста – у Дрогобичі та Стебнику ремонтують старі гуртожитки. Паралельно іде процес будівництва модульно-каркасних будинків для переселенців. Зокрема, за словами Оксани Матчишин, тривають капітальні ремонтні роботи із реконструкції університетського гуртожитку №1, що на вул. В. Великого. З 1 серпня там буде можливість поселити 300 внутрішньо переміщених осіб.