Субота, 20 Квітня

На Львівщині другий рік поспіль діє програма корекції поведінки домашніх aгрeсорів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львівська область – єдина в Україні, яка уже другий рік поспіль фінансує програму корекції поведінки для осіб, які вчинили домашнє нaсильcтво. Кривдники можуть проходити її як добровільно, так і примусово – за рішенням сyду.

Цього року на програму виділили 170 тисяч гривень. Її мають пройти 35 кривдників. Послугу надаватиме громадська організація “Осоння”, яка виграла тендер. Про це повідомила Еспресо.Захід начальник управління з питань праці та сімейної політики департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації Уляна Дорош.

“Робота з особами, які вчиняють домашнє нacильство, є невід’ємною частиною протидії цьому явищу. Мета програми в тому, аби допомогти кривдникам сформувати неагресивну психологічну модель поведінки у приватних стосунках, змінити їхнє ставлення до своїх вчинків та їх наслідків. Насамперед йдеться про наслідки для дітей, які ростуть у сім’ях, де вчиняють домашнє нacильство, – каже Уляна Дорош. – Особа, яка вчиняє насильство, може відвідувати цю програму за власною ініціативою. Також кривдник може бути скерований на проходження програми судом на строк від трьох місяців до одного року”.

Торік програму корекції проходили п’ятеро осіб. Усі вони були добровольцями. Як розповів засновник громадської організації “Осоння” Віктор Баландін, з одним з “випускників” вони досі підтримують зв’язок – у нього стосунки в сім’ї налагодились. Станом на сьогодні корекцію проходять 19 осіб. Більшість з них зобов’язані пройти програму корекції за рішенням сyду.

“Програма передбачає 20,5 годин індивідуальних занять та 30 годин групових. Ми є психологами, але маємо договір про співпрацю з неврологічним диспансером. Якщо виникають підозри, що агpесивна поведінка кривдника пов’язана з психічними порушеннями, можемо скерувати до психіатра. Але це рекомендація – змусити людину ми не маємо права. Можемо хіба що відмовитись працювати з особою, у якої підозрюємо психічні порушення. Наразі таких випадків у нас не було.

Звичайно, очікувати дива не варто. Якщо в особи є поведінкові порушення, то сподіватись повністю виправити їх за три місяці, не варто. Але за цей час людина може навчитись контролювати свою агреcивну поведінку. Багато часу ми приділяємо тому, аби розповісти кривднику про наслідки домашнього нaсильcтва як для нього самого, так і для його жертв. Часто вони не усвідомлюють, які наслідки їх поведінка має на дружину, і особливо, на дітей. Проблема в тому, що й жертви не завжди усвідомлюють, що над ними вчиняють нaсильcтво, а якщо й усвідомлюють, то не знають, куди звертатись за допомогою”, – каже Віктор Баландін.

Згідно укладеного договору послуга надаватиметься громадською організацією «Осоння». Контакти громадської організації: м. Львів, вул. Б. Хмельницького, 40, тел: 098 699 03 62.

Довідково: за 9 місяців 2019 року до уповноважених органів, які здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому нaсильcтву у Львівській області, надійшло 5057 звернень, з них: від жінок – 4651, від чоловіків – 373, від дітей – 33.