На Львівщині через онлайн-аукціон пропонують приватизувати спиртзавод

Регіональне відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях виставило на державні онлайн-аукціони для приватизації єдиний майновий комплекс державного підприємства «Угерський спиртовий завод». Торги відбудуться у державній електронній системі Прозорро.Продажі 12 липня.

Комплекс державного підприємства «Угерський спиртовий завод» знаходиться у Стрийському районі в селі Угерсько, на вулиці І. Франка, 2. Ознайомитися з об’єктом можна у робочі дні з 8:00 до 17:00, у п’ятницю з 8:00 до 16:00 за місцем його розташування. Лот виставляється вперше. Початкова ціна продажу – понад 42 мільйони гривень. Усі охочі позмагатися за обʼєкт на онлайн-аукціоні з приватизації можуть подавати заявки на участь через акредитовані в системі Прозорро.Продажі майданчики до 11 липня.

Мала приватизація державного та комунального майна відповідно до законодавства проходить через державні е-аукціони Прозорро.Продажі. Малій приватизації підлягають обʼєкти – нерухомість, підприємства та інші обʼєкти, вартість яких не перевищує 250 млн грн.

Приватизація державного майна через електронну торгову систему Прозорро.Продажі допомагає під час війни заробляти гроші до державної казни.З початку відновлення малої приватизації з осені минулого року ФДМУ вдалось залучити в держбюджет більше 2,5 млрд грн інвестицій.

Серед основних переваг приватизації держмайна:

  •  можливість придбати об’єкти за нижчою стартовою ціною, ніж комерційні обʼєкти;
  •  пріоритетне право викупу земельної ділянки під об’єктом;
  •  соціальна відповідальність та патріотизм — кошти від продажу держмайна спрямовуються на підтримку Сил оборони.

Взяти участь в е-аукціонах може кожен, хто має на це визначене законодавством право. І приватизувати за ринковими цінами унікальну нерухомість, яку виставляє тільки держава або громада. 

Щоби приватизувати об’єкт державної власності потрібно: 

  •  зайти на сайт https://privatization.gov.ua/ та обрати підхожий лот;
  •  перейти за посиланням на аукціон та зареєструватися на одному з майданчиків, акредитованих в електронній торговій системі Прозорро.Продажі;
  •  підготувати необхідний пакет документів;
  •  подати заявку на участь і запропонувати свою ціну;
  •  оплатити гарантійний (20% від стартової ціни лота) і реєстраційний (1340 грн) внески.

До слова, переможець аукціону може використати гарантійний внесок в рахунок оплати, а інші отримають його назад.

Після перевірки документів переможця та формування відповідного протоколу, майбутній власник протягом 20 робочих днів сплачує на рахунок органу приватизації ціну продажу об’єкта, після чого підписує договір купівлі-продажу. Перераховані гроші надійдуть до державного або місцевого бюджету.

Для держави та органів місцевого самоврядування, приватизація – це можливість збільшити надходження до бюджетів і залучити інвестиції. А для сформованого бізнесу чи підприємців-початківців – реальний шанс втілити у життя свою бізнес-ідею. На електронному сервісі ФДМУ«Приватизація в Україні» можна знайти об’єкти у будь-якій області, перейти за посиланням на аукціон у системі Прозорро.Продажі, зареєструватися і подати свою пропозицію. За новинами та пропозиціями ринку також зручно стежити на телеграм-каналі ФДМУ та на сторінці Прозорро.Продажі у Facebook.

*Цю статтю створено за підтримки американського народу для проєкту “Діяльність у рамках реформи державних підприємств України” (SOERA), який фінансує Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Погляди авторів, висловлені у цих публікаціях не обов’язково відображають погляди Агентства США, проєкту “Діяльність у рамках реформи державних підприємств України” (SOERA) або уряду.