Понеділок, 4 Березня

На Львівщині 37 шахтарів не виходять з шахти через невиплачені зарплати

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На Львівщині у шахті «Надія» 37 гірників вже третю добу відмовляються підніматись на поверхню на знак протесту проти невиплати їм зарплат. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомляє голова незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

«Ситуація непроста, оскільки вже вечір суботи, попереду неділя, а Калуська ТЕЦ лише в понеділок зможе перерахувати 3,7 млн грн боргу за відвантажене вугілля. Ще 2 млн грн, можливо, вдасться отримати протягом тижня від суміжних організацій – трейдерів. З яких джерел погасити залишок боргу у майже в 56 млн грн – питання. Але шахтарі підприємства налаштовані вкрай рішуче», – написав Михайло Волинець, посилаючись на заступника міністра енергетики Олександра Зоріна, який перебуває на підприємстві.

Також Волинець опублікував ексклюзивне відео з шахти «Надія», де гірники відзначали під землею своє професійне свято. День шахтаря — професійне свято працівників вугільної промисловості України, яке святкують щороку 30 серпня.

🟥 Ексклюзивне відео з шахти «Надія». 37 гірників, які другу добу протестують у вибої, як можуть відзначають під землею…

Gepostet von Михайло Волинець am Sonntag, 30. August 2020

З його слів, люди з березня не отримують зароблених коштів. Станом на 25 серпня зарплатна заборгованість перед працівниками підприємства сягнула 61,54 млн грн.

“Були часи, коли шахта «Надія» понад 20 років не отримувала ні копійки дотацій від держави, стабільно при цьому працюючи, підтримуючи високий рівень зарплат. Я був на цьому підприємстві та бачив, що воно було зразковим за ставленням до своїх працівників, до людей.

Катастрофа, криза на цій шахті наступила тоді, коли об’єдналися двоє : авантюрист Андрій Венгрин і на той час міністр енергетики Ігор Насалик – вони і розграбували шахту. Венгрин пропонував на керівні посади шахти своїх людей, а Насалик з міністерського крісла їх погоджував. Ці міжсобойчики продовжувались, коли міністром енергетики був Олексій Оржель.

Сьогодні Ольга Буславець як в.о. міністра енергетики має робити висновки та вжити заходів, щоб на керівні посади вугільних підприємств призначалися відповідальні, професійні люди. І тут мова не тільки про шахту «Надія», а й про інші підприємства Волині, Луганщини та Донеччини.

Що необхідно невідкладно робити вже сьогодні, і це у сфері можливостей президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Дениса Шмигаля – негайно притягнути до відповідальності Венгрина та його підручних, не дати їм втекти за кордон. Заставити їх повернути відмиті кошти. Насамперед шахті «Надія»”.