Субота, 5 Жовтня

На «Львівелектротрансі» тотальна криза кадрів: бракує 284 працівників

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

ЛКП «Львівелектротранс» активно шукає робітників, адже має критичну проблему з кадрами. Підприємству не вистачає понад 280 робітників, у тому числі понад 150 водіїв, повідомляє Leopolis.news.

ЛКП «Львівелектротранс» має критичну ситуацію з кадрами, а надто – з водіями тролейбусів та трамваїв. Після оголошень в газетах, журналах, радіо, ТВ та рухомих складах самого електротранспорту, комунальне підприємство залучилося підтримкою проекту «HR – Help» (англ. Human Resourses – людські ресурси) для вирішення цієї нагальної проблеми та допомоги у пошуках робітників.

«Наша зустріч – це не панацея, це не чарівна таблетка, яка все вирішить за один день. За один день так само нічого і не створювалося, – сказала Анна Зайцева, засновник HR-кав’ярні та співзасновник проекту «HR Help». – Сьогодні рішення не буде, але буде перший крок, коли бізнес спільно з комунальним підприємством буде шукати вирішення проблеми».

Масштаби проблеми дійсно вражаючі. Як відзвітував начальник відділу кадрів ЛКП «Львівелектротранс» Анатолій Підсаль підприємство шукає 284 людини на вакантні місця. Надто критична ситуація з водіями трамваїв та тролейбусів.

«Станом на сьогоднішній день маємо 284 вакансії. З них, водій трамваю – 120 осіб, водій тролейбусу – 37 осіб. По інших напрямках, потрібно 11 слюсарів та 11 слюсарів-електриків. Також шукаємо 16 водіїв автотранспортних засобів», – каже начальник відділу кадрів ЛКП «Львівелектротранс».

«Як бачите основна кількість, це водії трамваїв, тролейбусів. Навчання людей для цих категорій займає півроку часу, три місяці теорії та три місяці практики. Але не так багато осіб хочуть займатися цією діяльністю. Є люди, які приходять і кажуть, так, я романтик, я хочу навчитися, але людей відлякує довгий термін навчання і не має гарантії, що по завершенню навчання, людина позитивно скласти іспити. Також обов’язково має набратися група з 10 чоловік. А інших варіантів окрім навчання нема. Зі 146 діючих водіїв – 67 вже пенсіонери», – додав він.

Потрапити на навчання і стати водієм трамваю також нелегко. Для цього людині потрібно отримати статус безробітного і тоді львівський обласний центр зайнятості попіклується про надання необхідних знань. Якщо ж людина не хоче ставати формально безробітною, але бажає навчитися водінню електротранспорт, місяць коштуватиме їй 1000 гривень.

Після того, як потенційний співробітник отримує дозвіл на навчання, має набратися група з десяти бажаючих, скільки би часу це не зайняло. Кожен місяць навчання центр зайнятості оплачує майбутнім працівникам ЛКП «Львівелектротрансу» від 544 до 6400 грн, як безробітним. В середньому сума становить 3000 гривень.

Заробітна платня водія електротранспорту третьої категорії становить п’ять тисяч гривень. Водіїв другої категорії – шість – сім тисяч, третьої – вісім тисяч. Співробітник може підвищити свою категорію з першої до третьої за 4 – 5 років, сумлінно виконуючи свою роботу, витримуючи графік і не отримавши дисциплінарних покарань.

Дізнавшись про все це, перед представниками бізнесу постало непросте завдання, де знайти, як залучити людей до роботи водіями і як їх на цій роботі втримати. Серед думок пролунали потреби перегляду заробітної плати, процедури навчання, соціального пакету та умов праці. Серед пропозицій – «Бонус за колегу», «Працівник місяця» і активне залучення людей з ближніх сіл. На чому зійшлися всі представники бізнесу, так це те, що ЛКП «Львівелектротранс» має змінити бренд і стати привабливим для людей.

Відзначимо, що середній вік водіїв електротранспорту Львова досягнув 52 роки.