На Левандівці пошкодили 25 дерев, ймовірно, задля парковки

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

На Левандівці, на вул. Мундяка, 4-8,  було зафіксовано всихання одразу 25 дерев. В управлінні екології та природних ресурсів ЛМР підозрюють, що дерева пошкодили навмисне.

Оскільки різке всихання дорослих дерев різних видів є нетиповим явищем для Львова, управлінням екології та природних ресурсів забезпечило проведення лабораторних досліджень ґрунту для встановлення можливої причини такого явища.

Фото ЛМР

Фото ЛМР

Фото ЛМР

«Загальні симптоми токсичності міді на рослини включають у себе знижений ріст, погано розвинену кореневу систему, знижене утворення пагонів та хлороз листя. На старих листках розвивається червоно-помаранчеве забарвлення та закручуються кінчики внаслідок втрати тургору. Надлишок міді в ґрунті в кінцевому результаті зумовлює всихання рослин», – повідомили в управлінні екології ЛМР.

Оскільки всохли високорослі дерева у віці 25-30 років, в управлінні припускають, що дерева було зумисно полито мідновмісним розчином з метою їх знищення та збільшення кількості паркомісць біля будинків.

“Стверджувати, хто це зробив, можуть лише компетентні органи, тому що ми можемо лише керуватись дослідженнями. Можемо лише зауважити, що раніше було звернення мешканців щодо того, аби облаштувати там паркомісця. Для того, щоб отруїти дерева, достатньо одного зловмисника, решта мешканців могли їх любити”, — зазначила начальниця управління екології та природних ресурсів Олександра Сладкова.

Також вона додала, що для висадки нових дерев, перш за все, потрібно буде привести ґрунт у нормальний стан.

«Для того, аби посадити там нові дерева, треба привести ґрунт у нормальний стан. Скоріш за все, йдеться про його вивезення та часткову дезактивацію. Ми радимось із хіміками, як це зробити, але у той самий час, напевне, буде подана відповідна заява до компетентних органів для того, щоб встановити насправді, що сталось», — відзначила посадовиця.

Якщо у мешканців є інформація щодо ситуації, що склалася, їх просять повідомити управління екології та балансоутримувача території – Залізничну районну адміністрацію.

Share.