На Львівщині заселили перший військовий гуртожиток , який збудували за стандартами НАТО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Не казарми, а гуртожитки для військовиків. 6 грудня у день Збройних сил України на Львівщині здали в експлуатацію перший будинок на території масштабного військового містечка «Старичі», а 125 військовослужбовців із Львівщини відзначили новосілля, пише Zaxid.net.

Це поруч із Яворівським полігоном. Загалом тут зведуть 8 гуртожитків покращеного планування. У них мають заселити близько тисячі армійців.

© facebook.com/petroporoshenko

У кожній кімнатці мешкатиме 5 осіб. Тут є індивідуальні душові та вбиральні. На кожному поверсі – харчоблоки, обладнані побутовою технікою. Є і сучасна пральня. Військовики кажуть: не в кожного вдома є такі умови.

“Подивитись, які тут кухні. Пралка є. А так зазвичай приходилось нагрівати воду в тазиках або на пічці з дровами. А тут все – прошу”, – каже інструктор навчального центру Олександр Півченко.

© facebook.com/petroporoshenko

© facebook.com/petroporoshenko

Військові інструктори Віталій та Олександр до цього знімали кімнатку в селі. Без жодних зручностей. Шукали бюджетне житло 2 місяці. Кажуть, знайти дешевий варіант біля Яворівського полігону дуже складно.

«В Яворові квартиру, так щоб ближче 12 км, доїжджати автобусом кожного дня, – то квартира обходиться приблизно в 2,5 – 3,5 тис. грн, плюс комунальні», – розповів інструктор навчального центру Віталій Ярошко.

Новосілля святкують 125 військових контрактників. Першими заселили артилеристів. Для них проживання тут буде абсолютно безкоштовним.

© facebook.com/petroporoshenko

“Коли набираєш на військову службу по контракту, то перше питання: де проживати? І все, що я міг запропонувати, то це або разом із солдатами в казармі, або знімати житло. Сьогодні основна маса переїхали в цей гуртожиток”, – розповів командир артилерійського навчального полку Юрій Тищенко.

Вартість зведення одного такого 2-поверхового гуртожитку – близько 15 млн грн. Службове житло будували вже за стандартами нової української армії. І наполягають: це не казарми, а саме гуртожитки.

© facebook.com/petroporoshenko

“Я був у багатьох країнах НАТО і я дивився, як хто живе. За такі умови – не соромно. 4 будівлі. Це 500 осіб. Вони вже в найближчий тиждень будуть заселятися. Ще 500 осіб будуть заселятися весною”, – сказав у коментарі ZAXID.NET радник Президента України Юрій Бірюков.

Крім того, на цій же ділянці військового містечка у Старичах збудують багатоквартирний будинок. Паралельно з будівництвом гуртожитків стартує зведення і двох 4-поверхових новобудов для сержантів.

Як повідомляє 5 канал, раніше військові жили в казармах, наметах або ж знімали квартири. Едуард півроку орендував житло біля полігону. Каже, це дорого і не завжди зручно, адже артилеристів часто піднімають по тривозі на нічні навчання.

“Буває, ти приїжджаєш і в дванадцятій годині з полігону, добираєшся на таксі. На комуналці гривень 600 набігало і плюс 2000 — 2600 зараз економимо. На квартирі зйомній пралки не було, прали в мисці, наче у палатках. А тут клас”, – каже армієць Едуард Троян.

Дівчата-військові вже встигли облаштуватися і тепер прикрашають житло малюнками від місцевої малечі.

“Коли я була в зоні АТО і нам передавали справді волонтери картинки всілякі, які дітки робили і є така легенда, що бійці в кишеньках носили із собою ці картинки і вони допомагали”, – ділиться військовослужбовець Юлія Графова.

Житимуть бійці тут лише на час служби безкоштовно. Якщо ж створять родину – переїдуть у сімейні помешкання.

© facebook.com/petroporoshenko

Нагадаємо, у березні міністр оборони Степан Полторак заявив про будівництво чотирьох комплексних табірних містечок за стандартами країн НАТО у різних областях України – Широкий лан, Черкаське, Старичі та Дачне-2/

Share.