На Львівщині зафіксували невеликий смерч

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Пиловий вихор днями спостерігали в полі між селами Сердиця і Щирець, що в Пустомитівському районі. Відео незвичайного явища оприлюднила у Facebook Ірина Демидюк.

Як видно, відносно незначний за розмірами вихор трішки підіймає із поверхні землі догори пил та землю. Стовп повітря рухається по полю і простягається високо у небо.

Маленьке торнадо 😁Цікаво б було в середину туди встати 😂🤔

Gepostet von Ірина Демидюк am Samstag, 18. April 2020

Загалом, смерчі можуть бути різної форми — колона, конус, келих, бочка, бичеподібна мотузка, пісочний годинник, роги «диявола» тощо, але найчастіше вони мають форму обертового хобота, труби чи лійки, що звисає з материнської хмари.

Виникнення смерчів пов’язане з локальною неоднорідністю атмосфери, зіткненні неоднорідних за вологістю та температурою повітряних мас, теплих (внизу) і холодних (угорі) шарів повітря та сильному боковому вітрі.

Понижений тиск усередині смерчів створює «ефект насоса», тобто всмоктування навколишнього повітря, води, пилу, предметів, людей і тварин усередину воронки. Цей же ефект призводить до зривання дахів і руйнування будинків, що потрапляють у середину смерчу. Смерчі часто наносять втрати інфраструктурі міських поселень (можуть переносити з місця на місце навіть великі предмети, автомобілі).

Найбільша кількість смерчів фіксується на північноамериканському континенті, особливо в центральних штатах США, менше — в східних штатах США. Другим регіоном земної кулі, де виникають умови для формування смерчів, є Європа.