Вівторок, 28 Травня

На Львівщині відкрили сонячну електростанцію потужністю 72 мегавати

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На Львівщині поблизу села Терновиця відкрили першу чергу будівництва сонячної електростанції «Яворів-1». Про це повідомляє Твоє Місто з посиланням на прес-службу НЕК «Укренерго».

© НЕК “Укренерго” – NPC Ukrenergo

Як повідомив на своїй сторінці у Facebook заступник міністра регіонального розвитку та будівництва Лев Парцхаладзе, потужність СЕС, яку називають найбільшою в Західній Україні, становить 72 МВт. Вона зможе виробляти приблизно 80 млн кВт/год енергії щороку.

У межах першої та другої черги будівництва на СЕС, загалом, встановлять 230 тисяч сонячних панелей, які розташують на території колишнього Яворівського хімічного заводу, непридатного для подальшого виробництва.

© НЕК “Укренерго” – NPC Ukrenergo

Сонячна електростанція «Яворів-1» приєднується до ВРУ-110 кВ підстанції 330 кВ «Яворів» Західної енергосистеми за допомогою кабельної лінії. Довжина траси КЛЕП орієнтовно становить 3 км.

Будівництво станції розпочали у березні цього року. Завершення усіх робіт і повне введення в експлуатацію обох черг будівництва станції заплановане на осінь 2019 року. Інвестиційний вклад у будівництво становить 36 млн євро. Крім цього, у лютому цього року ТОВ «Енергопарк Яворів» підписало з ЄБРР угоду про кредит на 24,7 млн євро для будівництва сонячної електростанції.

© НЕК “Укренерго” – NPC Ukrenergo

Обслуговує станцію ТОВ «Енергопарк Яворів», що належить до групи компаній «ОптімаЕко», яка займається розвитком альтернативної енергетики на Львівщині.

Сонячна енергія в Україні на сьогодні використовується для гарячого водопостачання опалення, з використанням сонячних колекторів та виробництв електроенергії на основі фотоелектричних перетворювачів.

Сонячні колектори випускаються підприємствами України, вітчизняні фотоелектричні установки тільки починають виходити на ринок, хоча відчувається гостра потреба в сировині за прийнятною ціною. Потрібна державна підтримка для відродження існуючого в країні потенціалу з виробництва сонячного кремнію (раніше 10 % світового виробництва було в Україні).

До Вашої уваги пропонується таблиця сонячних електростанцій України за посиланням.