Четвер, 29 Вересня

На Львівщині відкриють унікальний парк «Древній Звенигород»

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Цього літа розпочнуть будівництво історико-культурного парку «Древній Звенигород», що з’явиться у селищі Звенигород неподалік Львова, пише Твоє Місто.

Ініціативна група запрезентувала проект, за яким облаштують доріжки, підсвітку, інформаційні та відпочинкові зони.

Звенигород був столицею Звенигородського князівства від XI століття. Але існував лише до XIII ст., коли монголи спалили укріплення дотла.

«Вартість проекту становить приблизно 12 мільйонів гривень. Кабінет міністрів України ще не виділив ці кошти, тому будівництво ще не розпочали, хоча очікуємо ці гроші вже пів року. Ми орієнтуємося, що роботи триватимуть приблизно рік, однак потрібно врахувати погодні умови, які сповільнять роботу», – розповіла керівниця проекту Наталя Войцешук.

Площа парку охоплює більше 30 га. У парку мають зберегти та законсервувати історичну пам’ятку та провести благоустрій місцевості. Парк виконуватимете розважальну та інформативну функції. Тут розташують відпочинкову зону для відвідувачів та туристів. Наталя Войцещук зазначає, що це буде і музей просто неба, і навчально-науковий центр водночас.

Для маленьких відвідувачів передбачать дитячу зону. На території городища створять мережу велодоріжок, підсвітять та ознакують основні елементи, а також проведуть вільну зону WI-FI. Вхід у парк буде платним:

«Потрібно врахувати витрати на комунальні послуги, зарплату для працівників парку, а також можливі витрати за пошкодження майна», – додає Наталя Войцещук.

Нагадаємо, торік проект «Городище літописного міста Звенигород» переміг у конкурсі ініціатив регіонального розвитку, і на його реалізацію у межах секторальної бюджетної підтримки ЄС, виділять орієнтовно 12 млн грн. Замовником проекту є департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації. Офіційне відкриття парку запланували орієнтовано на 2020 рік.

Share.