Понеділок, 24 Червня

На Львівщині в обігу з’явилися фальшиві 500-гривневі купюри

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Червонограді в обігу виявили підроблені банкноти номіналом 500 гривень. Підробки мають один серійний номер.

Про це повідомила Четверта студія  з посиланням на соцмережі.

“Будьте уважні! В обіг шахраї закинули значну кількість фальшивих 500 – гривневих підробок. В м.Червоноград виявлено вже декілька таких купюр. Всі мають один і той же номер. Уважно слід придивитись до написів – вони дещо розмазані. Під пальцем однак відчувається певні “рифлені” написи. Є схожість за рахунок також імітації водяних знаків та магнітної стрічки. Однак, під детектором чітко видно “фальш”. Бережіть себе та рідних- поширте інформацію оскільки шахраї можуть розповсюджувати фальшивки і у інших містах”, – зазначається у дописі.

Фальшиві гроші

Фальшиві гроші

Фальшиві гроші

Нацбанк розробив низку порад, як визначити фальшивку, не маючи під рукою спеціального обладнання:

“Елементи захисту дозволяють перевірити справжність за допомогою тактильного контролю. На дотик перевіряється рельєфність окремих зображень на лицьовій стороні банкноти”.

Справжність купюри номіналом 500 грн можна перевірити таким способом: під різними кутами потрапляння світла на банкноту число 500 на цій купюрі злегка змінює колір.

Банкіри також радять касирам, які не мають на робочому місці детекторів для визначення автентичності, обзавестися хоча б збільшувальним склом.

З його допомогою радять вишукувати на купюрах мікротексти. Якщо таких немає, то купюра підроблена.