На Львівщині створять Екопарк з природними умовами для проживання тварин

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На Львівщині планують побудувати Екопарк з природними умовами для проживання тварин і для розвитку туристичної галузі.

Відповідний Меморандум про співпрацю та реалізацію на території області проекту «Еко-Парк» підписали 17 червня голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький та заступник директора Громадської організації «Фельдман Еко-Парк» Володимир Андрющенко.

Реалізація проекту має на меті розміщення сучасного, з максимально наближеними до природних умов екологічного парку, у якому зможуть проживати тварини.

«Одне з першочергових завдань для Львівської ОДА – збереження та покращення екології регіону. Підписаний Меморандум про створення Екопарку – одна зі складових цієї місії. Сучасний, комфортний, у якому зможуть проживати тварини, вже незабаром запрацює на Львівщині. Це також допоможе розвивати туристичну привабливість області, стане улюбленим місцем відпочинку для мешканців Львівщини», – наголосив очільник області Максим Козицький.

Планують розмістити екопарк поблизу Львова. За словами Володимира Андрущенка, серед основних вимог – доступність для усіх мешканців. Мова йде про транспорту логістику, аби кожен охочий без перешкод зміг дістатися локації.

“Фельдман Еко-парк” у Харкові

Департамент архітектури та розвитку містобудування напрацьовує перелік територій та дорожні карти для реалізації проекту.

Додамо, що проект Національної мережі Екопарків України, який планують реалізувати не лише у Львівській, але й Дніпропетровській, Київській, Одеській, Полтавській, Харківській та Херсонській областях, передбачає на першому етапі збільшення на понад 1 000 га земель природно-заповідного фонду, психосоціальну реабілітацію різних категорій жителів України, в т.ч. і постраждалих в результаті пандемії, залучення інвестицій, збільшення туристичного потоку, порятунок рідкісних видів тварин.

Довідка:

«Фельдман-Екопарк» — регіональний ландшафтний парк у Дергачівському районі Харківської області, один з об’єктів природно-заповідного фонду України, благодійний проект МБФ «Фонду Олександра Фельдмана».

На території «Екопарку» ростуть 6 видів місцевих рослин, занесених у Червону Книгу України, 18 видів тварин, занесених в Червону Книгу України та 5 видів тварин, занесених до Європейського червоного списку. Основною складовою екопарку є зоопарк, який налічує близько 2 000 тварин.