На Львівщині працює міні-ферма з вирощування жаб

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На Львівщині існує невеличка ферма з розведення равликів “Tante Snails”, але цього року фермери-ресторатори вперше збиратимуть ще один незвичний “урожай” – жаб. З часом вони збираються вийти на промислові обсяги виробництва жаб’ячого м’яса. Про це розповідає Kurkul.

Щоб задовольнити потреби ресторану та його клієнтів у стравах із жаб’ячих лапок, минулого року Орест Давидко разом зі своїми компаньйонами вирішили вирощувати на своїй равликовій фермі жаб. Фермери хвилювались, як переживуть жаби зиму. Однак більше половини тварин, як він каже, встигли нормально адаптуватися до умов господарства і вже нормально себе почувають у своїх водоймах на фермі.

«Ми розширили власну равликову ферму і це переросло в окремий вид діяльності. Із жабками вийшло так само як і з равликами», — ділиться фермер-ресторатор.

Орест Давидко також розповідає, що спочатку закуповували жаб у різних постачальників в Україні. Потім все-таки вирішили купити «правильне» маточне стадо, обладнали невеличку водойму та розплідник і дали старт повноцінній жаб’ячій фермі.

Між іншим, за словами, фермера, пара породистих жабок для розведення на спеціальній фермі коштує від 100 доларів. При цьому треба обов’язково дотримуватися правильних умов транспортування, температурного режиму, води та кормів, бо породисті жаби досить чутливі до цього.

У пошуках нових можливостей для подібних нішевих стартапів партнер по бізнесу Андрій Дзюбан знайшов інформацію про конкурс «Село. Кроки до розвитку» та можливість отримати грант МХП. Заявку на участь у конкурсі заповнили, проєкт захистили, втім особливих очікувань на перемогу не мали. Але конкурсна комісія таки вирішила надати грант підприємцям у розмірі 50 тис. грн для запуску жаб’ячої ферми.

«Багато чого для жаб’ячої ферми ми зробили самостійно, але ці гроші по гранту МХП ми витратили на спеціальні ємності для транспортування жабок, знаряддя праці, сітки, огорожі, корми і підготовчі роботи для запуску поголів’я на постійне місце проживання», — каже фермер-жабівник.

Технологію вирощування жаб фермери вивчали самотужки: шукали в інтернеті інформацію про діючі ферми в Україні, Франції, Таїланді, зв’язувалися з тими, хто має трошки більше досвіду, розпитували про особливості.

Отож, збиратимуть перший «урожай» і вийдуть на промислові обсяги виробництва жаб’ячого м’яса на фермі «Tante Snails», імовірно, уже цього року.

Також на території ферми для всіх охочих проводять екскурсії та дегустації страв із вирощених тут же молюсків і земноводних.

Фермер-ресторатор зі Львівщини Орест Давидко каже, що бізнес на жабах має великі перспективи на ринку України. Більше того, жаб’ячі лапки завжди можна буде постачати на ринок Європи чи інших країн.