Субота, 27 Квітня

На Львівщині діти засадили розбиту дорогу картоплею та зняли вже другий кліп про погану дорогу

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Мешканці із селища Галівка у Львівській області вкотре намагаються привернути увагу чиновників до бездоріжжя. Недавно вони посадили картоплю прямо на дорозі та ще й зняли про це кліп. Участь у зйомці взяли діти із села Галівка. А ось з монтажем вкотре допомагав отець Роман Гром. Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Дорогу, де посадили картоплю, не ремонтували близько 30 років. Тому до школи, що розташована у сусідньому селі Головець, діти щодня школяриком їдуть близько години.

Ідея виникла раптово, каже десятирічний Вадим. Дорогою проїхав грейдер, а після цього пройшов дощ, після чого автошлях розмило ще більше. Те як садили картоплю, знімали на мобільний телефон.

“Дівчата копали ямки, ми з Васьою садили бульбу. Трохи відпочили, дівчата закопували ямки”, – розповідає мешканець села Галівка Вадим Форманюк.

Приміром, два роки тому вони пливли по затопленій дорозі до школи на автомобільній камері. Та відтоді нічого не змінилося.

Дорослі дітей підтримують, бо від чиновників, кажуть, користі менше. Люди вже 12 років добиваються ремонту. Місцеві скаржаться, що через поганий стан дороги у села чимало проблем.

“Дорога повністю зруйнована під час повені 2008 року. Згорів будинок, не доїхала пожежна машина. Я не кажу, за швидку допомогу, бо вони просто не доїдуть”, – розповідає мешканець села Галівка Іван Платок.

 

Заступник начальника департаменту дорожнього господарства Львівської облдержадміністрації Микола Одиноцький, каже, щоб розпочати ремонт цієї дороги, потрібно спершу розробити проєктно-коштористну документацію, а після провести закупівлі.

“Термінів ремонту немає, все залежить від виготовлення проєктно-кошторисної документації. Кошти на виготовлення проєктно-кошторисної документації виділено, це близько 1 млн 100 тисяч гривень”, – каже Микола Одиноцький.

Чиновники тим часом не дають ніяких прогнозів, коли дорогу довжиною 13 км відремонтують – кажуть, на це треба мінімум 270 млн гривень.