Понеділок, 20 Травня

“На кожному шиномонтажу вдосталь старих покришок”: Сенцов застеріг чинну владу

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Український режисер і активіст, ексв’язень Кремля Олег Сенцов назвав риторику та останні ініціативи влади у питанні опору російській агресії зливом країни.

Про це Сенцов написав у Facebook.

“Увесь останній час ми спостерігаємо, як зливають нашу країну. Як крок за кроком змінюється риторика влади. Нам пропонують то подати воду в Крим, то не поспішати в НАТО, то консультуватися з ОРДЛО, а Росію зробити спостерігачем за цим процесом. І як би все це робиться заради гуманітарних цілей.

Коли від гідності відрізати по маленькому шматочку кожен день, то вона непомітно перетворюється у підлість. Так Путін крок за кроком придушував свободу у Росії, поки не створив з неї поліцейську державу, котра охороняє стадо баранів”, – написав Сенцов.

При цьому режисер і активіст застеріг чинну владу від провокування українців на громадянський протест.

“Україна – це не Московія, тут є народ, який знає, як боротися за свою свободу, а на кожному шиномонтажу завжди вдосталь старих покришок”, – написав Сенцов.

Тим часом у Києві під Офісом президента відбувається мітинг проти підписання в Мінську угоди про створення Консультативної групи, а протестувальники запалили фаєри.

“Після промови Вакарчука на мітингу під Офісом президента запалили фаєри. Так, таке півроку тому було важко уявити”, – підписав Юрій Бутусов фото.

Перед цим Святослав Вакарчук озвучив вимоги до президента:

  • Заявити, що президент не вестиме прямих переговорів із поплічниками Кремля.
  • Щоб Рада дала оцінку подіям у Мінську.
  • Підняти на публічне обговорення план холодної деокупації.

Під Офісом люди вимагають пояснень від президента, що буде передбачати створення Консультативної групи.

Вони тримають плакати з написами “Ні переговорам з терористами”, “Зрадавірус”, “Не тиснути руку Кремлю”. Також вони викрикують гасло: “Зеленський, поясни”.

Нагадаємо, 12 березня у Мінську підписано домовленості про створення консультативної ради, в якій ОРДЛО будуть представлені як суб’єкт, а Росія в статусі гаранта-спостерігача опинилася на рівні з Німеччиною, Францією та ОБСЄ.